Dying Light 2 Stay Human

Dying Light 2 Stay Human

Ocena wg platformy:

PS5 7.5
XSX|S 7.2
PC 7.8
PS4 7.2
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Techland
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG akcji
Śr. czas:
58 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.02.2022
Europa:
04.02.2022
Polska:
04.02.2022
Producent:
Techland
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG akcji
Śr. czas:
58 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.02.2022
Europa:
04.02.2022
Polska:
04.02.2022

Poradnik Dying Light 2 Stay Human

Dying Light 2 Poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Dying Light 2 - poradnik i solucja. Wybory, podstawy, porady, walka, parkour, misje, mapa, aktywności
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Dying Light 2 art
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Dying Light 2 – recenzja gry. Kontynuacja szyta na miarę
PS5 XSX|S PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Dying Light 2 Stay Human - opis gry

Dying Light 2 Stay Human to gra action-RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez polskie studio Techland. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Fabuła - Dying Light 2 Stay Human

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Dying Light 2 rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej. Od tego czasu tzw. wirus Harran zdążył wyewoluować i zebrać śmiertelne żniwo w kolejnych zakątkach świata, transformując kolejne zastępy nieszczęśników w zombie. W ‘dwójce’ przejmujemy kontrolę nad zupełnie nowym bohaterem - niejakim Aidenem Caldwellem, który trafia do nienazwanego fikcyjnego europejskiego miasta w poszukiwaniu leku. W nim wpada zaś w wir rozmaitych intryg rywalizujących ze sobą frakcji.

Rozgrywka - Dying Light 2 Stay Human

Dying Light 2 Stay Human oferuje mapę czterokrotnie większą od poprzedniej części, po której możemy się swobodnie poruszać (zakładając, że poradzimy sobie z zagrożeniami). Miasto podzielone jest zaś na siedem dzielnic, a w każdej z nich znajdziemy unikalne lokacje i punkty orientacyjne. Nasz podopieczny, wspomniany Aiden Caldwell, jest zaś biegły w sztuce parkouru, co pozwala mu w efektowny sposób pokonywać najrozmaitsze przeszkody. Wspomnieć warto, że parkourowych umiejętności jest tym razem znacznie więcej niż w ‘jedynce’, a niektórych z nich używamy tylko w określonych częściach miasta. Do eksploracji przydają się ponadto gadżety, jak linka z hakiem czy paralotnia.

Największą nowością w drugiej odsłonie Dying Light jest nieliniowa, elastyczna struktura gry. Nasze decyzje, np. to, której frakcji postanowimy podać pomocną dłoń, odciska piętno na świecie wokół. Dla przykładu dzięki naszej pomocy jedna frakcja może prosperować, a inna zostać zniszczona. Współpraca otwiera także dostęp do nowych, wcześniej niedostępnych lokacji i ma wpływ na to, jak postrzegają nas spotykani NPC.

Walka stanowi oczywiście istotny filar gameplayu. Z przeciwnikami, z zombie i z ludźmi z krwi i kości, rozprawiać możemy się walcząc wręcz lub używając najróżniejszych rodzajów uzbrojenia: kusz, strzelb, włóczni etc. Bronie można także z czasem usprawniać.

W grze zaimplementowano zmienne pory dnia. W nocy zombie stają się o wiele groźniejsze (w DL2 pojawiają się nowe typy przeciwników), o czym należy pamiętać w trakcie ekspedycji.

Podobnie jak w ‘jedynce’ w Stay Human dostępny jest multiplayer pozwalający grać maksymalnie czterem osobom jednocześnie. 

Wideo - Dying Light 2 Stay Human

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper