The Quarry

The Quarry

7,3
98 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.1
XSX|S 7.4
PC 7.9
PS4 7.1
XONE 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Supermassive Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
10.06.2022
Europa:
10.06.2022
Polska:
10.06.2022
Producent:
Supermassive Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
10.06.2022
Europa:
10.06.2022
Polska:
10.06.2022

Poradnik The Quarry

The Quarry Poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

The Quarry - poradnik. Porady, solucja, wybory, decyzje, konsekwencje, tarot, zakończenia, znajdźki, ścieżki
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

The Quarry Recenzja
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

9.5
The Quarry - recenzja gry. Powrót do pierwszej ligi w najlepszym wydaniu!
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

The Quarry - opis gry

The Quarry to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Supermassive Games i wydana przez 2K. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Fabuła - The Quarry

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem założeń gra przywodzi na myśl Until Dawn będąc de facto jego duchowym spadkobiercą. Fabuła gry kręci się wokół grupy młodych ludzi, opiekunów z Hackett's Quarry, którzy w ostatni dzień lata organizują imprezę. Jest to m.in. przywódczyni grupy arogancka Kaitlyn, opiekuńczy i cichy Ryan, dusza towarzystwa Jacob, nieśmiały Nick czy będąca zupełnym przeciwieństwem nieśmiałości Emma lubiąca podkreślać swoją seksualność. Zabawa zamienia się w koszmar, gdy na bohaterów zaczynają polować mieszkańcy i coś znacznie gorszego.

W grze występują znani z hollywoodzkich produkcji aktorzy: David Arquette, Ariel Winter, Justice Smith, Brenda Song, Lance Henriksen, Lin Shaye i nie tylko.

Rozgrywka - The Quarry

Wraz z przechodzeniem kolejnych rozdziałów przygody (tych jest łącznie 12, jeśli weźmiemy pod uwagę także prolog oraz epilog, co daje łącznie około 8/9 godzin zabawy) poznajemy nowych bohaterów wypełniających Hackett's Quarry, odkrywamy kolejne lokacje, które do tej pory były sprytnie ukrywane przez rodzinę Hackettów, a wszystko to po to, aby poznać niezwykle tajemniczą historię lasu i dowiedzieć się więcej nt. wydarzeń, które miały miejsce w okolicy. Główna zagadka dzieli się na parę pomniejszych wątków, które rozjaśniają się wraz ze zdobywaniem kolejnych przedmiotów kolekcjonerskich.

W celu zrozumienia, co wydarzyło się w kamieniołomie, zbieramy m.in. gazety rzucające światło na wydarzenia z przeszłości. Z kolei w celu rozwikłania zagadki, która unosi się przy nazwisku Hackett, musimy dokładnie sprawdzać wszystkie przedmioty wokół obozu oraz w lasach. To nie tylko interaktywne przedmioty, ale często nawet karty tarota (coś w rodzaju totemów w Until Dawn) czy dowody, które są tymi najważniejszymi przedmiotami kolekcjonerskimi. 

Zebranie wszystkich znajdziek przy pierwszym podejściu nie będzie możliwe, a to dlatego, iż gra posiada masę wyborów. Te pomniejsze wpływają najczęściej wyłącznie na relację między poszczególnymi bohaterami. Jeśli jesteśmy dla kogoś niemili, to w tym samym dialogu rozmówcy może być przykro albo będzie do nas jeszcze bardziej pyskował. Działa to także w drugą stronę, bo jeśli my jesteśmy ulegli lub nie odpowiemy na prośbę (w niektórych akcjach możemy po prostu nie reagować, co czasami jest złą, a w innych przypadkach dobrą decyzją), to druga osoba może wykorzystać nadarzającą się okazję.

Wzorem poprzednich gier Supermassive także i The Quarry oferuje tryb multiplayer.

Wideo - The Quarry

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper