The Quarry

The Quarry

7,9
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 10.0
XONE -
PC 9.0
PS5 7.4
XSX|S 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Supermassive Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
10.06.2022
Europa:
10.06.2022
Polska:
10.06.2022
Producent:
Supermassive Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
10.06.2022
Europa:
10.06.2022
Polska:
10.06.2022

Poradnik The Quarry

The Quarry Poradnik
The Quarry - poradnik. Porady, solucja, wybory, decyzje, konsekwencje, tarot, zakończenia, znajdźki, ścieżki
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

Recenzja redakcji

The Quarry Recenzja
9.5
The Quarry - recenzja gry. Powrót do pierwszej ligi w najlepszym wydaniu!
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

The Quarry - opis gry

The Quarry to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Supermassive Games i wydana przez 2K. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Fabuła - The Quarry

Pod względem założeń gra przywodzi na myśl Until Dawn będąc de facto jego duchowym spadkobiercą. Fabuła gry kręci się wokół grupy młodych ludzi, opiekunów z Hackett's Quarry, którzy w ostatni dzień lata organizują imprezę. Jest to m.in. przywódczyni grupy arogancka Kaitlyn, opiekuńczy i cichy Ryan, dusza towarzystwa Jacob, nieśmiały Nick czy będąca zupełnym przeciwieństwem nieśmiałości Emma lubiąca podkreślać swoją seksualność. Zabawa zamienia się w koszmar, gdy na bohaterów zaczynają polować mieszkańcy i coś znacznie gorszego.

W grze występują znani z hollywoodzkich produkcji aktorzy: David Arquette, Ariel Winter, Justice Smith, Brenda Song, Lance Henriksen, Lin Shaye i nie tylko.

Rozgrywka - The Quarry

Wraz z przechodzeniem kolejnych rozdziałów przygody (tych jest łącznie 12, jeśli weźmiemy pod uwagę także prolog oraz epilog, co daje łącznie około 8/9 godzin zabawy) poznajemy nowych bohaterów wypełniających Hackett's Quarry, odkrywamy kolejne lokacje, które do tej pory były sprytnie ukrywane przez rodzinę Hackettów, a wszystko to po to, aby poznać niezwykle tajemniczą historię lasu i dowiedzieć się więcej nt. wydarzeń, które miały miejsce w okolicy. Główna zagadka dzieli się na parę pomniejszych wątków, które rozjaśniają się wraz ze zdobywaniem kolejnych przedmiotów kolekcjonerskich.

W celu zrozumienia, co wydarzyło się w kamieniołomie, zbieramy m.in. gazety rzucające światło na wydarzenia z przeszłości. Z kolei w celu rozwikłania zagadki, która unosi się przy nazwisku Hackett, musimy dokładnie sprawdzać wszystkie przedmioty wokół obozu oraz w lasach. To nie tylko interaktywne przedmioty, ale często nawet karty tarota (coś w rodzaju totemów w Until Dawn) czy dowody, które są tymi najważniejszymi przedmiotami kolekcjonerskimi. 

Zebranie wszystkich znajdziek przy pierwszym podejściu nie będzie możliwe, a to dlatego, iż gra posiada masę wyborów. Te pomniejsze wpływają najczęściej wyłącznie na relację między poszczególnymi bohaterami. Jeśli jesteśmy dla kogoś niemili, to w tym samym dialogu rozmówcy może być przykro albo będzie do nas jeszcze bardziej pyskował. Działa to także w drugą stronę, bo jeśli my jesteśmy ulegli lub nie odpowiemy na prośbę (w niektórych akcjach możemy po prostu nie reagować, co czasami jest złą, a w innych przypadkach dobrą decyzją), to druga osoba może wykorzystać nadarzającą się okazję.

Wzorem poprzednich gier Supermassive także i The Quarry oferuje tryb multiplayer.

Wideo - The Quarry

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper