Najlepsze fabularne, kooperacyjne gry - w oczekiwaniu na Dying Light 2

Najlepsze fabularne, kooperacyjne gry - w oczekiwaniu na Dying Light 2

Mateusz Wróbel | 02.07.2021, 20:30

Dying Light 2 zadebiutuje pod koniec bieżącego roku. Będzie to idealna okazja do poznania kolejnej, emocjonalnej historii w trybie kooperacji pozwalającej bawić się ze znajomymi w jednej sesji. Jednakże przed chwyceniem za grę Techlandu warto zainteresować się poniższymi, fabularnymi tytułami, które - podobnie jak DL2 - możecie ukończyć z bliskimi Wam osobami.

10. Far Cry 5

Far Cry 5 przenosi nas do Stanów Zjednoczonego, do stanu Montany, którą rządzi fanatyczny kult religijny składający się z rodziny Seedów. Zainteresowani wcielają się w policjantów lub/i policjantki, poznają tutejszych mieszkańców, wraz z którymi próbują zakończyć panowanie szalonego rodzeństwa i zapewnić lepsze jutro następnym pokoleniom. Nie licząc prologu, piątą odsłonę popularnej serii Ubisoftu można przejść w trybie kooperacji dla maksymalnie dwóch osób.

9. Borderlands 3

Borderlands 3 kontynuuje wątki z poprzedniczki, ponieważ rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach znanych fanom drugiej odsłony marki. Odbiorcy tym razem muszą zainteresować się sektą o nazwie Cult of the Vault, nad którą pieczę sprawują przebojowe bliźniaczki z rodziny Calypso - Troyu oraz Tyreen. Produkcję od Gearbox Software możecie poznać z maksymalnie trzema znajomymi.

8. Gears 5

Akcja Gears 5 rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach przedstawionych w Gears of War 4, co jest jednoznaczne z tym, że główni bohaterzy "czwórki" nie mieli zbyt dużo czasu, aby odetchnąć od obślinionych jednostek roju zabijających wszystko na swojej drodze. Główną bohaterką gry została Kait Diaz, która - wraz ze swoimi bliskimi - chce poznać prawdę o Szarańczy. W tym celu pomagają jej przyjaciele, w których prawdziwi gracze mogą się wcielić przed rozpoczęciem danej misji.

7. Outriders

Outriders to świeżutka pozycja od rodzimego People Can Fly. Gracze mają tutaj do czynienia z grą akcji, w której nie brakuje elementów RPG, jak i interesującej kampanii fabularnej. Pierwsi śmiałkowie zostają wysłani na planetę Enoch, która jest jedyną nadzieją na przetrwanie ludzkości - po trafieniu na jej tereny okazuje się, że nic nie wygląda tak, jak zapewniali główni dowodzący całą akcją, więc wspólnie ze znajomymi musimy wziąć sprawy w swoje ręce, zaczynając od zbadania tajemniczego sygnału.

6. Tom Clancy's The Division 2

Tom Clancy's The Division 2 pozwala zainteresowanym zagościć w Białym Domu. Kolejny tytuł Ubisoftu tym razem toczy się w stolicy USA - Waszyngtonie - zachęcając agentów Division do zaprowadzenia ładu i porządku na ulicach wyżej wspomnianego miasta. Chaos nie jest niczym zaskakującym, ponieważ mieszkańcy zaczęli się bać o swoje życie przez rozpylenie wirusa czarnej ospy, który dziesiątkuje ludzkość. Tylko od naszych umiejętności zależy, czy uda nam się stawić czoła największym zagrożeniom.

5. Divinity: Original Sin II

Śmiem twierdzić, że Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition to najlepsza turowa produkcja z widokiem izometrycznym, jaka kiedykolwiek powstała. Belgijscy twórcy z Larian Studios przygotowali projekt bardzo starannie, dbając o zjawiskowe lokacje, przemyślane umiejętności, jak i wciągający wątek główny przepełniony barwnymi postaciami. A wszystko to możemy przeżyć w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

4. Diablo III

Interesująco w dzisiejszym zestawieniu wypada znane fanom gatunku hack'n'slash Diablo III, w którym odbiorcy badają katedrę umiejscowioną w Starym Tristram - tę samą, którą mieliśmy okazję badać w pierwszej części serii. Historia została podzielona na cztery akty i nie można mówić tutaj o jakiejkolwiek nudzie. Mapy były projektowane w taki sposób, aby zachęcać potencjalnych klientów do odnajdowania kolejnych skarbów, tudzież sekretów.

3. Dying Light

Dying Light to wciąż najlepsza gra, w której główną rolę odgrywa parkour, więc nie dziwota, że tak mocno wyczekujemy jej pełnoprawnej kontynuacji. W polskiej pozycji z 2015 roku deweloperzy wrzucili nas w wir akcji do fikcyjnego Harranu, które zostało doszczętnie zniszczone przez głodne zombie. Mieszkańcy muszą uważać na przeciwników, bo nawet lekkie ugryzienie zawsze kończy się przemienieniem w umarlaka. Crane, protagonista, będący agentem pod przykrywką, musi zbadać rozprzestrzeniającego się w zabójczym tempie wirusa i zdecydować, czy chce pomóc swoim przyjaciołom, czy też zrealizować postawione mu wytyczne. 

2. A Way Out

Drugi stopień podium zajęło A Way Out, które najlepiej smakuje siedząc na kanapie i korzystając z funkcji podzielonego ekranu. Dwójka znajomych wciela się w Leo i Vincenta, czyli dwóch więźniów, którzy próbują uciec i zapewnić sobie nowe, dobre życie. Nie brakuje tutaj sekwencji QTE, masy mini-gierek, jak i łamigłówek, choć warto zaznaczyć, że tych ostatnich jest najmniej z wyżej wymienionych elementów.

1. It Takes Two

Po A Way Out nikt nie spodziewał się, że Hazelight Studio - za sprawą It Takes Two - zawiesi poprzeczkę jeszcze wyżej. Josefowi Faresowi i jego utalentowanej ekipie udało się dokonać czegoś niemożliwego, dostarczając na rynek kolejną produkcję must-have dla fanów kooperacji. Tym razem wskakujemy w buty dwóch lalek (jedna została ulepiona z gliny, a druga przygotowana z drewna), które są odzwierciedleniem ciągle kłócących się rodziców pewnej dziewczynki. Mama i tata muszą połączyć siły, co sprawia, że zapominają o wcześniejszych problemach i poniekąd poznają się od nowa.

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper