Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition

Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition

8,8
72 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.3
PC 8.8
PS4 8.4
XONE 8.2
Mobile 1.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Larian Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
116 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.08.2018
Europa:
31.08.2018
Polska:
31.08.2018
Producent:
Larian Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
116 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.08.2018
Europa:
31.08.2018
Polska:
31.08.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Divinity: Original Sin 2 (PS4)
9.0
Recenzja: Divinity: Original Sin 2 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition - opis gry

Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition to gra RPG wyprodukowana i wydana przez Larian Studios. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach. Jego produkcja, podobnie jak pierwsza część, została częściowo sfinansowana przez graczy na serwisie Kickstarter.

Akcja Original Sin II rozgrywa się kilkaset lat po wydarzeniach przedstawionych w części pierwszej. Sourcererzy, osoby dysponujące darem pozwalającym im korzystać z potężnej magii, zostają uznani za zagrożenie dla ładu społecznego. Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę prześladowania zorganizowane przez biskupa Alexandara. Na nasze nieszczęście nasza postać także jest Sourcerem, a za jej głowę została wyznaczona nagroda. Podróżując przez fantastyczny świat wraz z towarzyszami musimy znaleźć sposób, aby się uratować, czyli pokonać Alexandara.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru postaci. Możliwości jest sporo. Reprezentują one rasy charakterystyczne dla fantasy, a każda z nich ma pewne wady i zalety rzutujące na gameplay; poza tym podjęta decyzja pozostaje nie bez znaczenia dla fabuły. Oprócz tego wybieramy też profesję, od której zależą nasze umiejętności, oraz talenty. Te ostatnie wpływają na parametry oraz dają dostęp do różnych mniej lub bardziej użytecznych zdolności, jak na przykład tej, która pozwala komunikować się ze zwierzętami.

System walki w Original Sin II bazuje na rozwiązaniach z części pierwszej. Starcia są turowe. Każda czynność, jaką w ich trakcie wykonujemy, a dotyczy to również zwykłego przemieszczania się, kosztuje pewną liczbę punktów AP. Nie bez znaczenia jest też otoczenie. Jeśli będziemy wyżej, obrażenia zadawane przez nasze ataki staną się większe. To nie jedyny przykład. Pole walki można też dla przykładu oblać olejem, co wpłynie na zdolność poruszania się walczących, a następnie go odpalić.

Gra daje wiele możliwości działania. Możemy werbować postacie zamieszkujące tutejszy świat (walczą maksymalnie cztery) oraz wykonywać questy, które da się przechodzić na wiele sposobów. Także sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z innymi, wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani (a to może przynieść pewne korzyści lub kłopoty).

W Original Sin II dostępny jest multiplayer pozwalający grać czterem osobom jednocześnie.

Wideo - Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper