Far Cry 5

Far Cry 5

7,4
314 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 7.4
XONE 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
36 godzin
Premiery
Świat:
27.03.2018
Europa:
27.03.2018
Polska:
27.03.2018
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
36 godzin
Premiery
Świat:
27.03.2018
Europa:
27.03.2018
Polska:
27.03.2018

Poradnik Far Cry 5

Poradnik Far Cry 5. Które talenty wybrać na początku gry?
Poradnik Far Cry 5. Które talenty wybrać na początku gry?
PS4

Recenzja redakcji

Recenzja: Far Cry 5 (PS4)
9.0
Recenzja: Far Cry 5 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Far Cry 5 - opis gry

Far Cry 5 to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja piątej części Far Cry rozgrywa się tym razem na głębokiej amerykańskiej prowincji w fikcyjnym Hope County w stanie Montana. Miasto zostaje sterroryzowane przez zmilitaryzowaną sektę zwaną Eden’s Gate, na której czele stoi niejaki Joseph Seed wraz ze swoim rodzeństwem. Oficjalnie Seed chce ochronić swoją społeczność przed zagrożeniami z zewnątrz i doprowadzić do jej zbawienia, w rzeczywistości jednak nawraca on miejscowych siłą i odcina ich od świata. My wcielamy się tutaj w zastępcę szeryfa, który ma powstrzymać klan Seedów, a w tym zadaniu mogą mu pomóc inni mieszkańcy kierowani najróżniejszymi motywami - począwszy od zemsty a skończywszy na zwykłej nudzie.

Gameplay

Podobnie jak poprzednie części, w Far Cry 5 zostajemy wrzuceni do dużego otwartego świata, który możemy przemierzać swobodnie na nogach lub korzystając z pojazdów. Znamy tylko kontekst, w którym przychodzi nam działać, a metody działania i drogę do celu wybieramy sami. Nowością jest możliwość stworzenia własnej postaci dzięki zaimplementowanemu edytorowi. Do dyspozycji mamy rozmaite rodzaje uzbrojenia, choć zaznaczyć warto, iż w ‘piątce’ rozbudowano też walkę wręcz.

Świat gry reaguje na nasze działania, np. jeśli pozbędziemy się członków sekty w którymś regionie wówczas jego mieszkańcy będą do nas przyjaźniej nastawieni. Wraz z postępami związanymi z rozwijaniem relacji zyskujemy dostęp do nowych misji i eventów. Podczas zmagań możemy również spotkać postacie, które są w stanie dołączyć do naszej sprawy. Każdy taki potencjalny sprzymierzeniec posiada unikalne umiejętności i wyposażenie.

Oprócz tego -- wzorem Far Cry Primal -- ‘kaptować’ da się również dzikie zwierzęta zamieszkujące Hope County. Miejscowa fauna może wykonywać nasze polecenia, w tym brać udział w walce. Far Cry 5 pozwala ponadto na łowienie ryb.

Tryby

Kampanię Far Cry 5 możemy ogrywać w singlu lub z drugą osobą w multiplayerze (kooperacja). Gra oferuje także edytor map o nazwie Far Cry 5 Arcade, w którym możemy tworzyć własne niewielkie mapki i misje do przechodzenia w singlu lub w multi.

Wideo - Far Cry 5

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper