PS5 - TOP 10 najciekawszych gier tworzonych z myślą o konsoli Sony

PS5 - TOP 10 najciekawszych gier tworzonych z myślą o konsoli Sony

Mateusz Wróbel | 18.05.2021, 21:30

Posiadacie PlayStation 5 i czekacie na gry od zespołów first-party oraz third-party? Przypomnijmy, jakie ciekawie zapowiadające się gry są tworzone z myślą przede wszystkim o sprzęcie Sony. 

10. Final Fantasy XVI

Tak jak w poprzednich odsłonach serii, Final Fantasy XVI zabiera nas w podróż do nowego świata, w którym będziemy musieli zaprowadzić ład i porządek. Główny bohater "szesnastki", Clive Rosfield, jest świadkiem pojawienia się niebezpiecznej, wprowadzającej tereny Valisthei w zakłopotanie, plagi. Oprócz próby jej zrozumienia, a następnie zwalczenia, sporą rolę w fabule odegra młodszy brat protagonisty - Joshua.

  • Data premiery: brak, nie wcześniej niż druga połowa 2022 roku

9. Kena: Bridge of the Spirits

Kena: Bridge of Spirits z każdym materiałem promującym prezentuje się coraz lepiej, ale trudno się temu dziwić - twórcy z Ember Lab przygotowali tętniący życiem na każdym kroku baśniowy świat, który przyjdzie zwiedzić nam z pomocą tytułowej bohaterki, chcącej rozwikłać zagadkę upadku otaczających ją miejscówek. W zadaniu pomogą jej widoczne na zwiastunach czarne duszki.

  • Data premiery: 24 sierpnia 2021 roku

8. Stray

Stray pozwoli odbiorcom wcielić się w kota z perspektywy trzeciej osoby stawiającego swoje kroki w przepełnionym neonami cyberpunkowym mieście i cóż... takie założenia pozwalają umieścić tę grę w dzisiejszym zestawieniu. Już dawno nie otrzymaliśmy produktu, w którym największą rolę odgrywałoby zwierzę, więc Stray warto obserwować i czekać na więcej szczegółów.

  • Data premiery: 2021 rok

7. Final Fantasy VII Remake Part 2

Fani Final Fantasy nie mają powodów do narzekania. Square Enix opracowuje nie tylko szesnastą odsłonę serii, ale także zajmują się stworzeniem kontynuacji odświeżonej, kultowej siódemki, w której zainteresowani mają poznać dalsze losy grupy Avalanche - na czele z Cloudem, Barretem, Tifą oraz Aerith. A te, jak już dobrze wiadomo, mogą mocno odbiegać od pierwotnego scenariusza, patrząc na to, jak remake z 2020 roku podszedł do historii znanej z oryginału.

  • Data premiery: brak, nie wcześniej niż 2023 rok

6. Horizon Forbidden West

Horizon Zero Dawn to wciąż jedna z najpiękniejszych, jak nie najpiękniejsza gra dostępna na PlayStation 4. Guerrilla Games już w poprzednim roku oznajmiło fanom, iż opracowuje pełnoprawnego sequela - Horizon Forbidden West - więc oczekujemy, że i on wyciśnie ze sprzętów, na które debiutuje (przypomnijmy, że produkcja pojawi się na dwóch generacjach), ostatnie soki.

  • Data premiery: 2021 rok

5. Forspoken

Forspoken wiemy tyle, co nic. Patrząc jednak na pierwsze materiały promujące tytuł Square Enix, do swojej dyspozycji otrzymamy rozległy, żyjący na każdym kroku świat, który poznamy od A do Z z pomocą Freyi Holland - głównej bohaterki intrygującej pozycji. Potrafi ona poruszać się w zabójczo szybkim tempie, a także używać nadprzyrodzonych zdolności pomagających jej w walce z różnorodnymi przeciwnikami.

  • Data premiery: 2022 rok

4. Ghostwire: Tokyo

GhostWire: Tokyo to produkcja opracowywana przez twórców niedocenionego The Evil Within 2. Tym razem japońscy twórcy postanowili wrzucić swoją społeczność do fikcyjnego, japońskiego miasta, z którego przez miejscową katastrofę zniknęli niemalże wszyscy mieszkańcy - jedną z nich jest sterowana przez nas postać, która poszukuje członków tajemniczego gangu prawdopodobnie będącego zamieszanego w wyżej wspomniany incydent.

  • Data premiery: 2021 rok

3. Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 to siódma, główna część wyścigowej serii, która została zapoczątkowana już przy pierwszym PlayStation. Zmierzająca ekskluzywnie na PlayStation 5 ścigałka ponownie zaoferuje nam setki pojazdów, które będziemy mogli zmodyfikować pod własne preferencje, a potem wyruszyć na tor i zdobywać kolejne medale. Rzeczona pozycja ma wykorzystać w pełni możliwości kontrolera DualSense.

  • Data premiery: 2022 rok

2. Ratchet & Clank: Rift Apart

to najbliższa premiera na PS5. Insomniac Games dostarczyło odbiorcom aż dwie wysokobudżetowe gry w małym odstępie czasu, co zasługuje na pochwałę. Głównymi bohaterami debiutującego w następnym miesiącu tytule został Ratchet oraz Clank, ale nie zabraknie także trzeciej grywalnej bohaterki - Rivet. To członkini ruchu oporu, który próbuje zrzucić z tronu Nefariousa.

  • Data premiery: 11 czerwca 2021 roku

1. God of War: Ragnarok

Najbardziej wyczekiwaną przeze mnie grą zmierzającą na PlayStation jest bez jakichkolwiek wątpliwości . Po świetnym God of War (2018) z niecierpliwością - podobnie jak większość fanów Kratosa - wyczekuję informacji nt. nowej odsłony i trzymam kciuki za to, że wojna pomiędzymi nordyckimi bogami a olbrzymami wciśnie nas niejednokrotnie w fotel jeszcze w tym roku.

  • Data premiery: końcówka 2021 roku/pierwsza połowa 2022 roku

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper