Forspoken

Forspoken

6,0
18 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.0
PC 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Luminous Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
24.01.2023
Europa:
24.01.2023
Polska:
24.01.2023
Producent:
Luminous Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
24.01.2023
Europa:
24.01.2023
Polska:
24.01.2023

Recenzja redakcji

Forspoken
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

6.0
Forspoken – recenzja gry. Zmarnowany potencjał
PS5 PC

Forspoken - opis gry

Forspoken (dawniej Project Athia) to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Luminous Productions i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PC oraz PlayStation 5. W pracach nad nim uczestniczył zespół odpowiedzialny za Final Fantasy XV.

Fabuła - Forspoken

Główną bohaterką gry jest 21-letnia Frey Holland, mieszkanka Nowego Jorku, która w wyniku pewnego splotu wydarzeń przenosi się do fantastycznego świata Athia rządzonego żelazną ręką przez ród Tanta. Frey, choć w Nowym Jorku jej się bynajmniej nie przelewało, musi wrócić do domu i przy okazji rozprawić z okrutnymi rządami. Pomogą jej w tym nowo odkryte magiczne moce, którymi dysponuje dzięki swojej mówiącej, świadomej bransoletce.

Rozgrywka - Forspoken

Podczas rozgrywki eksplorujemy otwarty świat złożony ze zróżnicowanych lokacji (choć, warto dodać, prolog zabiera nas do Nowego Jorku). Jedną z głównych atrakcji Forspoken jest szeroki wachlarz umiejętności pozwalających Frey poruszać się po Athii: może ona wykonywać długie skoki, dasha w powietrzu, biegać po ścianach itd. Sposób poruszania się głównej bohaterki jest otwarcie inspirowany parkourem. 

System walki jest zręcznościowy. Nasza podopieczna dysponuje różnorakimi zaklęciami, zarówno takimi przydającymi się w walce na odległość, jak i w zwarciu. Twórcy zaimplementowali system umiejętności. Za pokonywanie nieprzyjaciół otrzymujemy doświadczenie pozwalające rozwijać zdolności Frey. Oprócz tego możemy zmieniać akcesoria w rodzaju naszyjników czy peleryn albo malować wzory na paznokciach bohaterki, co umożliwia jej rzucanie nowych zaklęć.

Podczas eksploracji świata gry możemy natknąć się na zjawisko zwane “breakstorm”. W takiej sytuacji musimy stawić czoło nacierającym na nas falom nieprzyjaciół, a na końcu uporać się z bossem.

Forspoken oferowało po premierze fabularne DLC.

Wideo - Forspoken

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper