The Evil Within 2

The Evil Within 2

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PS4 8.2
XONE 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tango Gameworks
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror,   Survival
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
13.10.2017
Europa:
13.10.2017
Polska:
13.10.2017
Producent:
Tango Gameworks
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror,   Survival
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
13.10.2017
Europa:
13.10.2017
Polska:
13.10.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: The Evil Within 2 (PS4)
9.0
Recenzja: The Evil Within 2 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

The Evil Within 2 - opis gry

The Evil Within 2 to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez studio Tango Gameworks i wydana przez Bethesda Softworks. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Funkcję reżysera, którą przy pierwszej części pełnił Shinji Mikami, twórca m.in. Resident Evil, przejął John Johanas.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja drugiej części The Evil Within rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej. Głównym bohaterem jest ponownie Sebastian Castellanos, funkcjonariusz policji (teraz już były) z Krimson City Police Department, którego spokoju nie daje to, co zdarzyło się kilka lat wcześniej - zaginięcie żony i śmierć córki Lily. Do Sebastiana zgłasza się jednak pewnego dnia agentka organizacji Mobius, Juli Kidman, która informuje go, że śmierć córki została sfingowana. W rzeczywistości Lily przebywa w ośrodku należącym do Mobiusa, gdzie stanowi ważny element systemu STEM, który ‘generuje’ idylliczne miasteczko o nazwie Union. Jak się okazuje, Mobius utracił kontakt z Lily i swoimi agentami przebywającymi w ‘wirtualnym’ mieście. Sebastian, pomimo oporów, postanawia odnaleźć i uratować córkę.

Gameplay

Rozgrywka pozostała bez większych zmian w porównaniu do części pierwszej, innymi słowy mamy tu do czynienia ze strzelaniną tpp w konwencji survival-horroru. Do wyboru są trzy stopnie trudności. Podróżując po Union natykamy się na rozmaite straszydła, z którymi możemy walczyć z otwartą przyłbicą (do naszej dyspozycji oddano różne rodzaje broni) lub eliminować je po cichu, z zaskoczenia, ewentualnie zastawiając pułapki, co w pewnych sytuacjach może być o wiele lepszym wyjściem.

W odróżnieniu od pierwszej części lokacje w ‘dwójce’ są wyraźnie większe, dzięki czemu mamy większą swobodę w kwestii tego, jak grać i jak radzić sobie z wyzwaniami, które na nas czekają. Na uwagę zasługuje nowy gadżet, komunikator (the communicator), który towarzyszy Castellanosowi w jego zmaganiach. Pozwala on znaleźć kolejne cele, przedmioty, wskazuje też, gdzie znajdują się przeciwnicy. To nie wszystko. Dzięki niemu natknąć możemy się również na użyteczne informacje wyjaśniające tajemnice Union, a nawet na poboczne zadania, które możemy (acz nie musimy) wykonać, z czego mamy pewne korzyści.

W grze zaimplementowano system craftingu. Korzystając z materiałów możemy tworzyć np. amunicję. Nasz podopieczny majsterkować może wszędzie, lecz w specjalnie do tego celu przygotowanych miejscach będzie potrzebował mniej przedmiotów. Co więcej, w The Evil Within 2 można też modyfikować bronie oraz rozwijać umiejętności głównego bohatera (pięć dziedzin).

Wideo - The Evil Within 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper