2021 rokiem opóźnień - gry, które zaliczyły obsuwę

2021 rokiem opóźnień - gry, które zaliczyły obsuwę

Mateusz Wróbel | 18.04.2021, 14:00

Rok 2021 nie rozpoczął się zbyt dobrze dla gracza. Nie otrzymaliśmy żadnych ogromnych gier, bo zamiast nich twórcy karmili nas informacjami o przełożonych premierach. Poniżej sprawdzicie, jakie wysokobudżetowe tytuły zaliczyły obsuwę.

Outriders

 • Wcześniejsza data premiery: 2 lutego 2021 r.
 • Data premiery: 1 kwietnia 2021 r.

Zaczniemy od Outriders, które znajduje się już na półkach sklepowych. Równo dwumiesięczna obsuwa pozwoliła Polakom lepiej dopracować swój produkt, a co więcej, udostępnić wersję demonstracyjną, dzięki której dowiedzieli się, które elementy muszą poprawić, usunąć, a może i nawet dodać. Szczerze powiedziawszy, Outriders w wersji, w której zadebiutował, to świetna pozycja.

Returnal

 • Wcześniejsza data premiery: 19 marca 2021 r.
 • Obecna data premiery: 30 kwietnia 2021 r.

Do premiery Returnal pozostały już jedynie dwa tygodnie. Produkcja zadebiutuje tuż przed majówką i jest ona drugą propozycją stworzoną jedynie z myślą o PlayStation 5 (tuż po Demon's Souls (PS5)), czyli ciężko dostępnego sprzętu. Trudno stwierdzić, czy tytuł Housemarque potrzebował kilku dodatkowych tygodni, czy też Sony pragnęło wydać przygodę astronautki Selene dopiero wtedy, gdy liczba posiadaczy ich sprzętu wzrośnie.

Deathloop

 • Wcześniejsza data premiery: 21 maja 2021 r.
 • Obecna data premiery: 14 września 2021 r.

Deathloop to - jakkolwiek żartobliwie to zabrzmi - najświeższe opóźnienie w tym roku. Arkane Studios, twórcy Dishonored 2, uciekli z gorącego okresu i wypuszczą swojego "rogalika", przenoszącego nas do wyspy Blackreef, dopiero 14 września.

Gran Turismo 7

 • Wcześniejsza data premiery: 2021 r.
 • Obecna data premiery: 2022 r.

Cóż, tego mogliśmy spodziewać się już od samego początku. Polyphony Digital jest znane z dopracowywania swoich wyścigówek do perfekcji, opóźniając przy tym premierę - passa ta została podtrzymana przy Gran Turismo 7, o czym poinformował Jim Ryan, szef marki PlayStation.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

 • Wcześniejsza data premiery: 2021 r.
 • Obecna data premiery: brak

Niestety, ale fani "maskarady" nie mają powodów do radości, ponieważ Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 ma spore problemy. Produkcję jeszcze przez ostatnie lata tworzyło Hardsuit Lab, lecz niedawno wydawca poinformował, że chcą zmienić studio deweloperskie odpowiadające za kontynuację hitu z 2004 roku, co nie napawa optymizmem.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

 • Wcześniejsza data premiery: 18 marca 2021 r.
 • Obecna data premiery: końcówka 2021/pierwsza połowa 2022 r.

Pamiętacie pierwszy pokaz zarejestrowany na silniku gry Prince of Persia: Piaski Czasu Remake? Nie spotkał on się z ciepłym przyjęciem, co zauważył Ubisoft (suma summarum, ciężko byłoby tego nie zauważyć), który opóźnił swoje odświeżenie na czas nieokreślony. Obecnie ciężko powiedzieć, czy remake zadebiutuje w ogóle w tym roku, bo jeśli wierzyć plotkom, deweloperzy przebudowują wiele podstawowych elementów tytułu.

Hogwarts Legacy

 • Wcześniejsza data premiery: 2021 r.
 • Obecna data premiery: 2022 r.

Dziedzictwo Hogwartu to jedna z trzech gier w dzisiejszym zestawieniu, za które odpowiada Warner Bros. Można wręcz odnieść wrażenie, że firma ta opóźniła wszystko, co miała w zanadrzu, przez co druga połowa bieżącego roku będzie mizerniejsza. Tytuł oparty na prozie J.K. Rowling koniec końców powinien ujrzeć światło dzienne w następnym roku.

Gotham Knights

 • Wcześniejsza data premiery: 2021 r.
 • Obecna data premiery: 2022 r.

Chcieliście powrotu do Gotham? Odbędzie się on, ale nie wcześniej, niż w 2022 roku. Produkcja oddziału Warner Bros ulokowanego w Montrealu nie jest powiązana fabułą znaną z serii Batman: Arkham, lecz jej twórcy obiecali społeczności, że będzie czerpać garściami z zaoferowanych już wcześniej założeń. Wychodzi na to, że przyjaciele Mrocznego Rycerza będą musieli zaprowadzić ład i porządek na ulicach mrocznego miasta.

Back 4 Blood

 • Wcześniejsza data premiery: 21 czerwca 2021 r.
 • Obecna data premiery: 12 października 2021 r.

Back 4 Blood to uśmiech w stronę oddanych fanów Left 4 Dead 2. Za produkcję odpowiada Turtle Rock, czyli ekipa, która w przeszłości opracowywała serię należącą do Valve. Oglądając materiały promocyjne możemy zauważyć wiele podobieństw między obiema grami, niektórzy wręcz mogą odnieść wrażenie, że mamy tutaj do czynienia z Left 4 Dead 3, które zostało niedawno przeniesione z czerwca na październik bieżącego roku.

Nowy Need for Speed

 • Wcześniejsza nieoficjalna data premiery: 2021 r.
 • Obecna data premiery: 2022 r.

Electronic Arts rzuciło wszystko do kosza i przeniosło większość zespołów deweloperskich do pracy nad Battlefield 6. Strzelanka ma zaoferować nową jakość, którą dostarczy nie tylko szwedzkie EA Dice, ale także Criterion Games. Ten drugi zespół miał przygotować fanom wyścigówek tegorocznego Need for Speeda, ale - jak możemy zauważyć - dla amerykańskiej korporacji bardziej liczy się BF6.

The Lord of the Rings: Gollum

 • Wcześniejsza data premiery: 2021 r.
 • Obecna data premiery: 2022 r.

The Lord of the Rings: Gollum, podobnie jak Hogwarts Legacy, było szumnie zapowiadane na 2021 rok. Niestety, ale w pierwszym kwartale tego roku Daedalic Entertainment poinformowało, że nie uda dostarczyć im się tytułu umiejscowionego w uniwersum Tolkiena w przeciągu najbliższych miesięcy, więc są zmuszeni przełożyć premierę na 2022 rok. 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Mateusz Wróbel Strona autora
Na pokładzie PPE od połowy 2019 roku. Wielki miłośnik gier wideo oraz Formuły 1, czasami zdarzy mu się sięgnąć również po jakiś serial. Uwielbia gry stawiające największy nacisk na emocjonalną, pełną zwrotów akcji fabułę i jest zdania, że Mass Effect to najlepsza trylogia, jaka kiedykolwiek powstała.
cropper