The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum

1,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 2.0
XSX|S -
NS -
PC 1.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
25.05.2023
Europa:
25.05.2023
Polska:
25.05.2023
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
25.05.2023
Europa:
25.05.2023
Polska:
25.05.2023

Recenzja redakcji

Lord of the Rings Gollum
Maciej Zabłocki

Maciej Zabłocki

4.0
The Lord of the Rings: Gollum - recenzja gry. Cofnęliśmy się w czasie? Co to za koszmarek
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

The Lord of the Rings: Gollum - opis gry

The Lord of the Rings: Gollum to gra action-adventure wyprodukowana przez Daedalic Entertainment. Jak sama nazwa sugeruje, fabuła skupiała się w niej na postaci tytułowego Golluma.

Fabuła - The Lord of the Rings: Gollum

Akcja gry rozgrywa się między “Hobbitem” a trylogią “Władcy pierścieni”. Wcielamy się w postać Smeagola zaraz po spotkaniu z Bilbo Bagginsem. Podążając śladami złodzieja, który skradł Gollumowi skarb, docieramy aż do Mordoru zaraz na początku gry, a tam zostajemy pojmani i brutalnie wtrąceni do więzienia. Fabuła skupia się na okresie poprzedzającym wydarzenia ukazane w pierwszym tomie trylogii “Władca pierścieni”, pozwalając nam poznać drogę, jaką Gollum przebył, by znaleźć się tam, gdzie się znalazł, i wypełnić niektóre białe plamy w jego historii.

Rozgrywka - The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum to trójwymiarowa gra action-adventure, w której niemały nacisk położono na skradanie. Gollum nie jest bowiem wojownikiem - z zagrożeniem musi on sobie radzić sposobem. 

Przygoda Golluma rozpoczyna się w Barad-dur, olbrzymiej fortecy na terytorium Mordoru, gdzie główny bohater jest przetrzymywany wbrew swej woli. Barad-dur to jednak nie tylko lochy, ale także szereg innych lokacji: kuźnie, baraki, kuchnie czy sypialnie. Nasz podopieczny będzie musiał stąd uciec, co nie będzie zadaniem łatwym.

Forteca pełna jest niebezpieczeństw, zwłaszcza w postaci patrolujących ją nieustannie orków. Gollum w tych zmaganiach nie dysponuje przesadnie rozbudowanym wachlarzem zdolności: potrafi się na przykład wspinać, skakać czy eliminować nieprzyjaciół, choć walka powinna być dla niego ostatecznością ze względu na wyjątkowo skromne możliwości w tej dziedzinie. Ważniejsze jest przemykanie niezauważonym bądź korzystanie z wszelkich dostępnych środków do odwracania uwagi, taki jak rzucanie kamieniami czy uwalnianie zwierząt, które narobią rabanu w okolicy.

Oprócz Barad-dur twórcy przygotowali także różne inne lokacje. Schemat rozgrywki sprowadza się do wykonywania zadań, jak przedostanie się z punktu A do punktu B czy rozwiązanie zagadki środowiskowej.

Gra podzielona jest na rozdziały.

Wideo - The Lord of the Rings: Gollum

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper