EA Play E3 2017. Podsumowanie konferencji, opinie redakcji, sonda!

EA Play E3 2017. Podsumowanie konferencji, opinie redakcji, sonda!

Bartosz Dawidowski | 10.06.2017, 22:47

Konferencja EA Play przygotowana z okazji niedługo rozpoczynających się targów E3 2017 już za nami. Poznajcie dokładny przebieg tego wyczekiwanego wydarzenia i przede wszystkim opinie na jego temat od całej ekipy PPE.

Madden NFL 18

EA zaczęło swoje wystąpienie od petardy wielkości... korniszona. Bo chyba nikt w Polsce nie czekał na zwiastun Madden 18 (no dobra, oprócz paru zboczeńców, takich jak SoQ).

Battlefield 1

Chyba będziemy musieli zmienić podręczniki do historii, bo okazuje się, że kluczową rolę na froncie wschodnim odegrały... kobiety. Taki wniosek można było wyciągnąć po prezentacji króciutkiej zajawki rozszerzenia "W imię Cara" do Battlefield 1. Główną atrakcją będzie tu uwzględnienie kobiet jako żołnierzy. Kit z tym, że oddziały żeńskie z Rosji nie stoczyły żadnej bitwy. Liczy się pozytywny przekaz postępowy. W rozszerzeniu poszalejemy na 8 nowych mapach.

FIFA 18

Później zrobiło się jeszcze nudniej. FIFA 18 z Ronaldo. Prowadzący przybili sobie w wymuszenie luzacki sposób piąteczki po czym zaczęli opowiadać o nowej gale kopanej. Niestety nie o konkretach (czyli o tym, co właściwie zmieniło się w porównaniu z FIFA 17). Gra wygląda jak każda FIFA - dwie grupy facetów w krótkich gatkach uganiają się za kawałkiem skórzanego balona. Wszystkiemu przygląda się łysiejący gość, który pogwizduje z zachwytu co kilka minut.

Need for Speed Payback

Później na scenie zrobiło się hipstersko. Gość z modną fryzurką na ananasa, który powinien pilnie udać się do logopedy, przedstawił nam Need for Speed Payback. Tu wreszcie zrobiło się ciekawie. Wyścigi zostały zaprezentowane przez konkretny zwiastun, ze sporą ilością bardzo fajnie prezentującej się rozgrywki. Będą z tego pewnie ludzie, o ile nie macie uczulenia na "Szybkich i Wściekłych".


A Way Out

Najmocniejszy moment konferencji to nowy projekt autorów wspaniałego i niedocenianego Brothers - A Tale of Two Sons. Chodzi o kooperacyjne A Way Out, czyli grę przygodową z bardzo fajną, realistyczną grafiką. Tak jak w Brothers kluczowe będzie tutaj ścisłe wspieranie poczynań dwójki bohaterów, którzy próbują dać dyla z więzienia. W grę będzie można grać lokalnie (splitscreen) i sieciowo - zawsze w coopie. Tytuł nie pozwoli na solową rozgrywkę. Autorzy zadbali o gameplay, który prezentował się naprawdę intrygująco. Tytułu przygodowego z takim skupieniem na coopie chyba jeszcze nie było!

Anthem

Nowe IP od BioWare? Wow, tego się nie spodziewaliśmy w tym roku. Chodzi o tajemnicze Anthem, które zostało pokazane tylko w formie bardzo krótkiego teasera. Co wiadomo o tym projekcie? Gra zaoferuje klimaty science-fiction i działa na sprawdzonym silniku Frostbite. Trąci to mocno Mass Effect, więc ciekawe co BioWare wymyśli by uniknąć posądzenia o odcinanie kuponów.

NBA Live 18

Na konferencji nie mogło zabraknąć tematu koszykówki w postaci NBA Live. Kozłowali tę piłkę, kozłowali.

Battlefront II

Przed finałem w postaci długiego gameplay z Battlefront II EA nie omieszkało przypomnieć, jak bardzo postępową jest firmą, wspierającą wszelkiej maści mniejszości i organizacje walczące z problemem znęcania się (bullying) nad słabszymi. Prawie się wzruszyłem. Z tego podniosłego stanu wyrwała mnie śliczna wysoka pani, która rozpoczęła reklamowanie Battlefront II.


PLUSY


Panienka z prezentacji Battlefront II
Intrygująca nowa gra autorów świetnego Brothers
Wersja Wojny Światowej, z której dumna może być Anita Sarkeesian

MINUSY

Za mało pani z prezentacji Battlefront II
Kolejne nic nie wnoszące gry sportowe oraz trailery bez konkretów
Zero konkretów o Anthem od BioWare

 


OPINIE

Zax

Konferencja byłaby dla mnie totalnym rozczarowaniem, gdyby nie obiecujący gameplay z A Way Out od twórców pięknego i myślę, że cały czas niedocenianego Brothers. Rozgrywka tylko w coopie (również lokalnie!) w przygodowym wydaniu to coś nowego a grafika jest więcej niż dobra. Reszta? O Anthem nic nie wiadomo, oprócz tego, że działać będzie na mocnym silniku Frostbite. Sportówki mnie nie jarają a z nowego Battlefronta interesuje mnie praktycznie tylko kampania singleplayer, której oczywiście EA nie zademonstrowało, woląc katować nas 20 minutami rozgrywki sieciowej. Gdyby nie czarująca panienka z końcówki uznałbym to wystąpienie EA za jedno z najgorszych w ostatnich latach.


Wojciech

Elektronicy jak zawsze nie zawiedli. Otrzymaliśmy wyśmienity materiał z nowego Need for Speeda, zerknęliśmy na Star Wars: Battlefront II i powróci Alex Hunter. DICE zamierza rozpieszczać fanów Gwiezdnych Wojen, więc wszystkie rozszerzenia otrzymamy za darmo – w końcu! Sporym zaskoczeniem jest A Way Out – gra już teraz wygląda dobrze, bo zaoferuje zupełnie świeżą rozgrywkę. Wymuszona kooperacja? Brzmi ciekawie! Wspominając jeszcze o „Szybkich i wściekłych” – mam wrażenie, że od dawna na to czekaliśmy. Anthem? Dopiero jutro przekonacie się, że BioWare ma naprawdę mocny plan i ten tytuł może okazać się sporym zaskoczeniem. Czekajcie!


Igor

Szczerze powiem, że po EA Play nie spodziewałem się za wiele, jednak Elektronicy zaskoczyli mnie aż dwiema ciekawymi zapowiedziami! Wiadomo, Madden, Fifa, Battlefield, Need For Speed, to wszystko jest bardzo atrakcyjne i w tych seriach EA czuje się królem. Jednakże firma w końcu podejmuje odważną walkę w NBA 2K i w nadchodzącym NBA Live 18, dorzuci nam tryb NBA Street z osobną pełnoprawną karierą, którą to kierować będziemy osobiście, bez narzuconego scenariusza. Jak dla mnie, to fantastyczna wiadomość, bo bardzo chciałbym pograć w nowego Streeta.

Ponadto zapowiedziano A Way Out, które będzie grywalne wyłącznie w kooperacji na podzielonym ekranie! Takiej gry jeszcze nie było. I tak, ten split-screen tyczy się również trybu online, co sprawi, że będziemy tu mieli zupełnie nowe doświadczenie w internetowej współpracy. Tematyka gry też jest świetna – ucieczka z więzienia i życie po nim. Po twórcach Brothers: A Tale of Two Sons nie spodziewam się niczego innego, jak świetnych innowacji i mocnej historii.


Maciej

Szczerze? Tegoroczne EA Play było mdłe jak pomidorowa w podłej jadłodajni na dworcu autobusowym. Jedyna niespodzianka to składane pod egidą EA Origins A Way Out, które ani mnie grzeje, ani ziębi. Nowy NFS jest fajny, wyładowany po sufit na wskroś hollywoodzkim podejściem a'la Fast & Furious, ale jednak fajny. Stary dziad jestem i dalej jara mnie odpustowe efekciarstwo. Trochę wstyd, nie? Star Wars: Battlefront II to mój pewniak w tym roku, gra wygląda zacnie i jako fan Gwiezdnej Sagi czekam na nią jak na zbawienie. Na koniec Anthem, o którego istnieniu dowiedzieliśmy się przed E3, ot potwierdzenie przecieków. Z opinią wstrzymam się do jutrzejszej konfy Microsoftu, gdzie zobaczyć mamy gameplay na Skorpionie. Sportówki zlewam.

Roger

Impreza EA niczego mi nie urwała, ale kilka razy miło zaskoczyła. Większości materiałów mogliśmy się spodziewać i chyba największe wrażenie zrobił na mnie pokaz gameplayu nowego Battlefronta. jedynkę olałem przez brak singla, tym razem tego błędu nie zrobię. Zupełnie nie rusza mnie nowy Need for Speed oraz gadki o nowościach w FIFIE i MADDENIE, które słyszymy co roku. Tym samym największą bombą okazało się A Way Out. Nie dość, że mamy tu klimat pierwszych odcinków Prison Breaka, to jeszcze zagramy w kooperacji z kumplem na klasycznym split screenie. Brakuje takich gier na rynku.

Newsy:

Battlefield 1: W Imię Cara Madden NFL 18 z filmowym zwiastunem

FIFA 18. Zwiastun i powrót Alexa Huntera

Need for Speed Payback z rozpędzonym gameplayem

NBA Live 18 z trybem NBA Street

A Way Out. Nowa gra autorów Brothers

Anthem. Nowe IP BioWare

Star Wars: Battlefront II z efektownym trailerem

FIFA 18 na Switcha - co dostaniemy?

Darmowy tydzień z EA Access 

Bartosz Dawidowski Strona autora
Dla PPE pisze nieprzerwanie od momentu założenia portalu w 2010 roku. Przygodę z interaktywną rozrywką zaczynał od gier na kasetach magnetofonowych, by później zapałać miłością do Amigi i PlayStation. Wciąż tęskni za złotą erą najlepszych japońskich RPG-ów z lat 90. Fan strategii, gier oferujących symulacyjne elementy i bogatą immersję. Miłośnik lotnictwa w każdej postaci.
cropper