FIFA 18. Gameplay, zwiastun i powrót Alexa Huntera!

Gry
5731V
FIFA 18. Gameplay, zwiastun i powrót Alexa Huntera!
Wojciech Gruszczyk | 10.06.2017, 21:17

Jeszcze przed E3 zobaczyliśmy pierwszy zwiastun FIFA 18 oraz poznaliśmy ambasadora produkcji, jednak to właśnie w Los Angeles został ujawniony pierwszy fragment rozgrywki i poznaliśmy konkretne szczegóły dotyczące nowości.

Electronic Arts nie może w tym roku narzekać. Firma zdecydowała się zatrudnić do promocji Cristiano Ronaldo, który ma za sobą bajeczny sezon. Piłkarz w przeciągu kilku miesięcy udowodnił swoją klasę, jakość i może bez najmniejszego problemu czekać na kolejną złotą piłkę.

E3 2017. Co? Gdzie? Kiedy? Rozkład jazdy!

Wielu fanów piłki nożnej długo czekało na tę prezentację. FIFA 18 wychodzi z cienia i ponownie zaoferuje graczom między innymi rozbudowany tryb „Droga do sławy”. Oczywiście z typowych wariantów zabawy powraca FIFA Ultimate Team, rozgrywki ligowe, puchary, czy też zmagania reprezentacyjne.

Alex Hunter powraca! Twórcy nie zdecydowali się na nowego zawodnika i ponownie pozwolą zainteresowanym wcielić się w bohatera, który rozegrał w ubiegłym roku swój pierwszy sezon w zawodowej piłce. Wiele na to wygląda, że tym razem będziemy mogli trafić między innymi do Bundesligi oraz Primera Division!

W FIFA 18 tryb „Droga do sławy” będzie zróżnicowany. Gracze w przypadku poprzedniej odsłony narzekali na między innymi brak zaangażowania wielu profesjonalnych piłkarzy oraz pewną monotonię, ale kontynuacja opowieści ma zaoferować sporą świeżość. To właśnie z tego powodu podczas rozgrywki trafimy między innymi na brazylijskie ulice, czy też spotkamy Cristiano Ronaldo. W drugiej części „Journey” zostanie również przebudowany system treningów, który ma teraz oferować większe wyzwanie – na początku będzie łatwo, ale z czasem otrzymamy zdecydowanie trudniejsze misje.

Deweloperom zajęło sporo czasu dopracowanie nowych animacji i właśnie z tego powodu w tytule pojawi się aż sześć sposobów poruszania się po boisku – w zależności od zawodnika, jego doświadczenia, czy też stylu gry. Dla przykładu starszy gracz porusza się dłuższymi krokami, ale mniej doświadczeni mogą wykonywać więcej, krótszych kroków - piłkarze w obu przypadkach będą biec z taką samą prędkością. Dopracowane animacje sprawiają, że fani Fify będą teraz zwracać uwagę na ułożenie stóp, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mogli w lepszy sposób opanować sytuację na ekranie i przykładowo wykonać zwody.

EA Sports dopracowało również grafikę, która ma prezentować zupełnie nowy poziom. Szczególnie ważne dla deweloperów były przybliżenia na twarze zawodników – pracownicy EA chcieli uzyskać jak najbardziej wiarygodny efekt. Autorzy pracowali również nad kibicami – zmniejszono liczbę klonów i dodano nowe animacje.  

Kolejne konkrety zostaną opublikowane 12 czerwca.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do FIFA 18.

Źródło: własne

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper