Assassin's Creed Mirage - poradnik. Fabuła, solucja, zadania, walka, znajdźki, rozgrywka, porady, trofea - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Mirage

Assassin's Creed Mirage - Walka, kondycja, uniki, parady, opancerzony wróg: podstawy starć

Mateusz Wróbel | 10.10.2023, 20:54

Assassin's Creed Mirage - Walka, kondycja, uniki, parady, opancerzony wróg: podstawy starć

Walka, kondycja, uniki - Assassin's Creed Mirage.

Assassin's Creed Mirage stawia większy nacisk na skradanie. Podkreśla to także system walki, który uniemożliwia szybkie atakowanie grup wrogów i zabijanie ich, tak jak miało to miejsce w m.in. Assassin's Creed Valhalla.

Basim nie jest tak zaawansowany w zabijaniu w zwarciu jak Eivor. Gdy atakuje wrogów, musi uważać na rodzaj ataku, wykonywać parady, a także uniki. Oto podstawy walki:

Assassin's Creed Mirage - Walka, kondycja, uniki, parady, opancerzony wróg: podstawy starć

  • Nie musisz wyciągać miecza z ekwipunku - wystarczy, że klikniesz przycisk odpowiadający za atak, a Basim automatycznie zacznie wyprowadzać ataki orężem.
  • Silny atak odsłania Twojego bohatera, co sprawia, że zostanie trafiony przy każdym ataku wroga. Z drugiej strony dobrze wyprowadzony silny atak może ogłuszyć oponenta na pewien czas.
  • Parady wykonywane w momencie, gdy oponent jarzy się na szaro-pomarańczowy kolor przywracają kondycję, która natomiast jest zużywana podczas wykonywania uników (które pozwalają nam uniknąć wszystkich ciosów). Parady te pozwalają też wykonać kontrę, która od razu zabija oponenta.
  • Czerwone ataki możesz uniknąć tylko poprzez wykonywanie uników.
  • Oznaczaj wrogów, jeśli jest ich mało lub masz do czynienia z bossem, aby kamera podążała właśnie za nim - podczas walk możesz też przełączać się między wrogami, odchylając analog w lewo lub prawo.
  • Opancerzonych wrogów możesz zabić za pomocą miecza, ale zdecydowanie lepiej użyć gadżetu w postaci noża do rzucania. Ciśnij nim w nogę wroga, a gdy się przewróci, dobij go swoim orężem. Jeszcze cięższych wrogów możesz osłabiać bombą dymną i potem wykonać na nich skrytobójstwo.
Źródło: własne

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Assassin's Creed Mirage - FABUŁA

Assassin's Creed Mirage - TROFEA

cropper