Wiedźmin Pogromca Potworów (The Witcher Monster Slayer) - poradnik do gry. Porady, walka, ekwipunek, gifty - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin Pogromca Potworów (The Witcher Monster Slayer) - poradnik do gry. Porady, walka, ekwipunek, gifty

Wiedźmin: Pogromca Potworów (The Witcher Monster Slayer) - Podstawy walki: mocne, szybkie i krytyczne ciosy, parowanie

Mateusz Wróbel | 22.07.2021, 14:00

Wiedźmin: Pogromca Potworów (The Witcher Monster Slayer) - Podstawy walki: mocne, szybkie i krytyczne ciosy, parowanie

Tuż po rozpoczęciu rozgrywki w Wiedźmin: Pogromca Potworów skorzystasz z ogólnodostępnego samouczka wprowadzającego do mechaniki walki. Nie jest ona zbyt skomplikowana, ale przez małą ilość tekstu przygotowaną przez twórców, spróbuję poniżej wyjaśnić podstawy starć z wrogimi potworami.

Pierwsze, co trzeba wyróżnić, to szybkie lub silne uderzenia. Te pierwsze wykonujemy machając palcem po ekranie w ekspresowym tempie, a te drugie z odstępem około półtora sekundowym. Różnią się one od siebie tym, że pierwsze zadaje mniej obrażeń od tego drugiego.

Pamiętaj jednak, że to od rodzaju stwora jest uzależnione, z którego ataku musisz korzystać. Jeśli nie będziesz stosował się do zaleceń przy przygotowaniu do walki, pasek umożliwiający wyprowadzenie uderzenia krytycznego nie naładuje się.

Wiedźmin: Pogromca Potworów (The Witcher Monster Slayer) - Podstawy walki: mocne, szybkie i krytyczne ciosy, parowanie

Kolejnym podstawowym elementem walki jest zwykłe parowanie. Blokowanie ciosów od wrogów odbywa się poprzez przytrzymanie palca na ekranie. Wykonuj to wtedy, gdy nad paskiem zdrowia wroga ukaże się czaszka - to ona wskazuje, że właśnie teraz wróg wykona uderzenie. Jeśli sparujesz tuż przed jego machnięciem się, będziesz mógł wykonać perfekcyjne blokowanie, co sprawi, że stracisz mniej punktów zdrowia i zdobędziesz dodatkowe punkty doświadczenia.

Skoro wspomniałem już o ciosach krytycznych, odbywają się one automatycznie gdy załadujesz żółty pasek nad głową oponenta. Gdy ikonka znajdzie się w wskazanym kółeczku na ekranie, wyprowadź cios.

Do tego wszystkiego dochodzi używanie petard i znaków wtedy, gdy będą gotowe. To pierwsze nie jest w ogóle skomplikowane, bo po prostu na to klikasz, a w przypadku drugiego czas się spowalnia, abyś mógł jak najszybciej narysować wskazany znaczek na ekranie.

Źródło: własne

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper