Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - poradnik i solucja. Misje, wyzwania, bronie, gadżety, mapy, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - poradnik i solucja. Misje, wyzwania, bronie, gadżety, mapy, podstawy

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Wszystkie gadżety, przydatność

Mateusz Wróbel | 10.06.2021, 17:55

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Wszystkie gadżety i ich przydatność

W Sniper Ghost Warrior Contracts 2, oprócz karabinu snajperskiego, pierwsze skrzypce odgrywają wszelkiej maści gadżety, w które wyposażysz się z poziomu ekwipunku, a następnie koła broni (gdy już będziesz oczywiście na polu walki). Wyróżnić możemy:

Dron zwiadowczy

Pierwszym elementem jest dron zwiadowczy, który będzie towarzyszył Ci od początku aż do końca rozgrywki. Wypuścisz go klikając przycisk F, a latać nim możesz za pomocą układu "WSAD" oraz spacji (szybowanie w górę) i klawisza C (opadanie).

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Wszystkie gadżety, przydatność

Jego główną zaletą jest możliwość dostawania się do miejsc, do których Raven nie może albo nie powinien wejść. Nakierowując celownik drona na wrogów, służy nam jako automatyczna luneta do oznaczania oponentów.

Pamiętaj jednak o jego baterii, która ukazana jest w prawym, górnym rogu. Powoli będzie się zmniejszać, a gdy padnie do 0, dron automatycznie się wyłączy. Uważaj także na zasięg widoczny w lewym, górnym rogu - jeśli za bardzo się oddalisz, dron, podobnie jak w przypadku baterii, ponownie się wyłączy.

Wieżyczka

Drugim gadżetem jest wieżyczka, która może i ma mniej zastosowań niż wyżej wspomniany dron, ale bywa tak samo przydatna, jak i on. Po raz pierwszy będziesz miał z nią styczność jeszcze w trakcie samouczka. Po zebraniu jej i wybraniu z koła broni, postaw ją w wygodnym dla Ciebie miejscu na ziemi.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Wszystkie gadżety, przydatność

Następnie, korzystając z lornetki, zaznacz wrogów nacelowując na nich i klikając klawisz "H". W zależności od sytuacji i ulepszeń, możesz oznaczyć ograniczoną ilość wrogów. Aby eliminować jednego po drugim, wystarczy klikać "G". Nie musisz tego robić z poziomu lornetki ani już w tym momencie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się oddalić i oddać strzał później.

Pamiętaj, że wieżyczka się nie myli, więc nie musisz bać się, że oddany przez nią strzał poleci w niebo. Sprawy mogą się skomplikować jedynie wtedy, gdy cel znajdzie się za grubym obiektem, który zatrzyma kulę.


Powyższe dwa gadżety są tymi głównymi, które możesz zawsze użyć. W Sniper Ghost Warrior Contracts 2 występują także te poboczne, które podejrzeć możesz z ekwipunku:

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - Wszystkie gadżety, przydatność

Przeznaczono na nie sześć slotów (na początku rozgrywki są dostępne cztery). Możesz wybrać więc te, które najbardziej Ci pasują. Zwróć jednak uwagę na to, że większość z nich kosztuje sporą sumkę pieniędzy, co oznacza, że najpierw musisz zastanowić się, który będzie najbardziej pasował do Twojego stylu rozgrywki. Przydatne są szczególnie noże do rzucania!

Źródło: własne

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper