Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Boss Maszyna Heisenberga z wiatrakiem, jak pokonać?

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Boss Maszyna Heisenberga z wiatrakiem, jak pokonać?

Od wejścia do fabryki będzie deptała Ci po piętach najbardziej zaawansowana maszyna Heisenberga. Natkniesz się na nią powracając na najwyższe piętro "domu czwartego lorda", tuż przed warsztatem. Gdy tylko ją zauważysz, cofnij się do tyłu, aby nie otrzymać pierwszych obrażeń, gdy boss będzie szarżował.

Resident Evil Village - Boss Maszyna Heisenberga z wiatrakiem, jak pokonać?

Potem przejdź do wnętrza pomieszczenia, które oponent zacznie burzyć. Pierwsza faza walki nie jest dość skomplikowana. Poruszaj się od ściany do ściany, a gdy zauważysz, że maszyna zacznie w Ciebie szarżować, biegnij w lewo lub w prawo, aby ominąć jej wiatrak. Wraz z nim, powinna wbić się w ścianę, co jest znakiem do tego, aby zacząć go ostrzeliwać.

Czuły punkt wroga znajdziesz na jego plecach, początkowo zalepionych metalem. Użyj - np. granatnika - aby zrzucić go na ziemię i strzelać strzelbą lub pistoletem w czerwone kółeczko, takie jak w przypadku innych maszyn. Powtarzaj czynność tę kilkukrotnie i schowaj się, gdy zobaczysz ogień przy wiatraku.

Resident Evil Village - Boss Maszyna Heisenberga z wiatrakiem, jak pokonać?

Jest to oznaką tego, iż przeciwnik stracił już połowę paska zdrowia. Tym razem musisz chować się za ścianami, aby nie zostać trafiony ogniem (pamiętaj, aby nie wchodzić na podpalone obiekty!). Ponadto, w trakcie szarż maszyna Heisenberga nie będzie teraz biegła po linii prostej, lecz potrafi skręcać na lewo i prawo, więc miej to na uwadze.

W trakcie drugiej fali przeciwnikowi wciąż będzie zdarzało się utykać w ścianie, więc najważniejszym celem jest unikanie jego szarż. Wystarczy tutaj szczypta cierpliwości i maszyna powinna paść. Możesz wspomóc się minami lub bombami rurowymi, ale zatrzymają go jedynie na chwilę. Lepszym sposobem jest już wybranie karabinu snajperskiego i ustawienie się po lewej lub prawej strony, ostrzeliwując czerwoną kulę z boku, gdy zieje przez 5-10 sekund ogniem.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper