Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Handlarze, waluta w grze

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Handlarze, waluta w grze

Walutą w Resident Evil Village został Lei - pieniądze te zbierzesz najczęściej po eliminacji przeciwników, a także pod żółtymi skrzynkami lub wazonami: w zależności od tego, w jakiej lokacji dokładnie się znajdujesz. Ponadto, łatwym zarobkiem jest także dokładna eksploracja i zbieranie skarbów, które potem możesz sprzedać za sporą sumkę podążającemu za nami kupcowi.

Fundusze te są nam potrzebne do ulepszania broni, kupowania amunicji, nowych schematów, czy także dodatkowych slotów w plecaku, powiększających ekwipunek. Pierwsze z nich jest opisane dokładnie w ostatniej zakładce poradnika, więc jeśli interesuje Cię ten fragment, przejdź do rzeczonej sekcji.

Resident Evil Village - Handlarze, waluta w grze

W pierwszej zakładce idziemy po prostu na zakupy. Możemy tutaj nabyć śrubokręty, które potem służą za wytrychy, amunicję, wszelakie schematy i parę ulepszeń, które od razu są podatne do montażu. Pamiętaj jednak, że nabywając jakiś przedmiot, musisz liczyć się z tym, że będzie on niedostępny u kupca minimum do opuszczenia danej lokacji, czyli pchnięcia fabuły do przodu. Warto mieć to na uwadze szczególnie w przypadku amunicji i leczniczej wody. Zasoby odświeżają się po pchnięciu wątku głównego do przodu.

Resident Evil Village - Handlarze, waluta w grze

W trzeciej zakładce (druga dotyczy ulepszania broni) pozbędziemy się swoich skarbów, zdobytych w trakcie eksplorowania otoczenia. Są one zawsze umiejscowione na górze, a pierwszym ważnym, od góry przedmiotem jest śrubokręt. Jeśli na niego najedziesz, wiedz, że pozbyłeś się wszystkich wartościowych, niepotrzebnych przedmiotów.

Pamiętaj o skarbach, które możesz połączyć. Ich nie sprzedawaj przed złączeniem z innym przedmiotem, ponieważ po stworzeniu z dwóch skarbów jednego, otrzymasz większą ilość pieniędzy u handlarza.

Aby nie zajmować sobie niepotrzebnie miejsca w ekwipunku, sprzedawaj nieużywane bronie (np. stare strzelby lub pistolety).

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper