Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 17.05.2013 17:43
Podsumowanie Nintendo Direct 17 V '13
754V

Podsumowanie Nintendo Direct 17 V '13

Majowy Direct, który mieliśmy okazję obejrzeć dzisiaj, skupił się na grach wiosennych i letnich, ale nie zabrakło też kilku niespodzianek. Europejscy gracze poznali datę premiery Pikmin 3, The Wonderfull 101 i Game & Wario, a nowe tytuły zapowiedziała Sega.

Dużą uwagę dzisiaj poświęcono grom Segi, którą w japońskim ND reprezentował producent serii Yakuza Toshihiro Nagoshi. Jak się okazało, było to nie bez znaczenia - Nagoshi zapowiedział, że remaster HD Yakuzy 1 i 2 trafi na Wii U w sierpniu (na razie w tym kontekście wspomniano tylko o Japonii).

Sega dostarczyła poza tym zapowiedź Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games, czyli gry sportowej, w której postacie znane z tytułów obu firm rywalizują w dyscyplinach zimowych igrzysk olimpijskich. Są wśród nich curling, snowboard, jazda figurowa na lodzie, narciarstwo itd. itp. Mogą one robić użytek z funkcji Wiilota, GamePada, albo obu tych kontrolerów naraz. 

Na platformy Nintendo trafi również Sonic Lost World (3DS, Wii U), nowa "gra action-adventure" z niebieskim jeżem w roli głównej. Oprócz jednej grafiki koncepcyjnej nie ujawniono jednak żadnych konkretów na ten temat. 

Rzecznik europejskiego Nintendo w oświadczeniu prasowym wydanym z okazji dzisiejszego ND poinformował, że więcej informacji poznamy wkrótce. Wyraził też radość z nowego sojuszu, jaki jego firma zawarła z Segą.

Reszta dzisiejszej audycji dotyczyła już gier Nintendo, z drobnym wyjątkiem w postaci Resident Evil: Revelations.

I tak Pikmin 3 ukaże się 26 lipca, a do dyspozycji otrzymamy trójkę nowych bohaterów. Na GamePadzie (w grze nazwanym KopPadem) gracz będzie miał dostęp do mapy lokacji i informacji o otaczającym go świecie.

The Wonderful 101 ukaże się miesiąc później, tj. 23 sierpnia. Gra dorobiła się nowego logo, ale nie zaprezentowano żadnych nowych materiałów. Te mają być udostępnione w późniejszym terminie.

New Super Luigi U ukaże się w dystrybucji cyfrowej 20 czerwca, a miesiąc później (26 lipca) na półki trafi także pudełkowa wersja nie wymagająca podstawki w postaci New Super Mario Bros. U. Oprócz 82 nowych plansz przedstawiona zostanie postać niejakiego Nabbita, który okrada domy Toadów (jeśli to zła odmiana, przykro nam bardzo).

No i wreszcie Game & Wario, które w Japonii ukazało się pod koniec marca. Pod strzechy europejskich graczy gra trafi 28 czerwca. Na oficjalnych stronach Nintendo możecie zapoznać się z rozmową, jaką z twórcami tytułu przeprowadził Satoru Iwata.

Tyle. Poniżej możecie obejrzeć całe dzisiejsze ND, jeśli Was ominęło. Rozczarowanych zapowiedziami informujemy, że w przyszłym miesiącu ukaże się audycja, która na tapetę weźmie tytuły jesienno-zimowe, a nawet te z premierą przewidzianą na przyszły rok. Please understand i please be excited. 

Tagi: 3DS Nintendo Pikmin 3 SEGA Wii U Yakuza