Pikmin 3

Pikmin 3

8,3
18 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.07.2013
Europa:
26.07.2013
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.07.2013
Europa:
26.07.2013

Pikmin 3 - opis gry

Pikmin 3 to osobliwa gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez Nintendo na Wii U w 2013 roku. Nad jej produkcją czuwał legendarny game designer Shigeru Miyamoto. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, w "trójce" oddano graczom do dyspozycji aż trzy grywalne postacie.

Gracz kontroluje trójkę kosmitów: Alpha, Charliego i Britanny. Trafiają oni na planetę pikminów w poszukiwaniu żywności, której brakuje w ich rodzinnych stronach. W nowym miejscu natykają się wprawdzie na duże ilości pożywnych owoców, ale problem polega na tym, że są za duże, by je ot tak przenieść. Goście będą potrzebowali pomocy przy ich transporcie.

Pikmin 3 rozwija wcześniej przedstawioną formułę rozgrywki, w której chodzi o dowodzenie grupą maksymalnie stu tytułowych istotek i wykorzystanie ich unikalnych umiejętności podczas eksploracji świata gry. Pikminy możemy oddelegować do różnych zadań, np. budowy mostów, niszczenia przeszkód czy walki z miejscową fauną. Dzielą się one na pięć gatunków, o czym informuje kolor. Czerwone (odporne na ogień), niebieskie (nie toną) i żółte (odporne na wyładowania elektryczne) fani znają z poprzednich odsłon, nowe są za to kamienne i różowe ze skrzydełkami. Te pierwsze posiadają dużą siłę (zastępują pikminy fioletowe), natomiast różowe potrafią przenosić przedmioty drogą powietrzną i atakować latających wrogów.

Alph, Charlie i Britanny posiadają podporządkowanie sobie grupy pikminów i pomiędzy nimi gracz może się na bieżąco przełączać. W Pikmin 3 można grać na trzy różne sposoby - za pomocą GamePada, tradycyjnego kontrolera (Pro Controller) lub Wiilota z nunchakiem. GamePad oferuje nową funkcję zwaną KopPad umożliwiającą przeglądanie map, statystyk i komunikację z innymi członkami oddziału.

Głównym zadaniem jest zdobycie 66 owoców, na co mamy przynajmniej 30 dni. Ten czas można jeszcze dodatkowo wydłużyć, co sprawia, że Pikmin 3 jest najdłuższą odsłoną serii. Gra nie trzyma nam noża na gardle. Nie mamy powodów do zmartwień nawet jeśli zaczniemy wtapiać na masową skalę. Twórcy zaimplementowali bowiem funkcję dającą możliwość ponownego rozegrania dowolnego wcześniejszego dnia. 

W trzeciej części Pikminów nie zabrakło multiplayera (po raz pierwszy zaimplementowanego w “dwójce”) pod postacią Bingo Battle. Dwie osoby rywalizują w nim próbując zebrać wymaganą ilość owoców.

Wideo - Pikmin 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych