New Super Luigi U

New Super Luigi U

8,5
16 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.06.2013
Europa:
20.06.2013
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.06.2013
Europa:
20.06.2013

New Super Luigi U - opis gry

New Super Luigi U to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Nintendo na Wii U. Gra pierwotnie powstawało jako dlc do New Super Mario Bros. U, jednak później zadecydowano także o wydaniu pudełkowej wersji.

Zasadniczo formuła rozgrywki nie uległa większym zmianom względem New Super Mario Bros. U. Tym razem jednak wcielamy się w Luigiego, a po jego popularniejszym bracie nie ostał się żaden ślad. Twórcy przygotowali ponad osiemdziesiąt nowych poziomów, choć obeszło się bez nowych światów. Jeszcze raz odwiedzimy więc między innymi dżunglę, pustynię, kopalnię, lodowiec czy tropiki.

Na przejście każdego etapu mamy tylko sto sekund a poza tym przeciwnicy stawiają większy opór, co wyraźnie podwyższa poziom trudności od samego początku (podstawowa wersja rozkręcała się dopiero z czasem). To jednak nie wszystko. Luigi może teraz wyżej skakać dzięki nowej umiejętności, ale z drugiej strony stracił przyczepność. Sprawia to, iż zwłaszcza znalezienie monet z gwiazdką (trzy na każdy level) to duże wyzwanie.

Nowa jest postać Nabbita, który zastąpił Mario. Można go wybrać w multiplayerze (dostępni są jeszcze -- nie licząc Luigiego -- niebieski Toad i żółty Toad). Nabbit to wybór dobry dla mniej wyrobionych osób. Jest nieczuły na wszelkiego rodzaju przeszkadzajki, więc nie potrzebuje power-upów. Jeśli jednak już jakieś zbierze, otrzymuje dodatkowe życie (1-UP) na koniec poziomu. Poza nim i resztą możemy także używać naszego avatara Mii, ale tylko po spełnieniu określonego warunku.

Po zaliczeniu wszystkiego otrzymujemy możliwość powrotu do fizyki z New Super Mario Bros. U, czyli do normalnych skoków i większej przyczepności. W grę można grać za pomocą gamepada, willota lub classic controllera do Wii U.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, New Super Luigi U. rozprowadzano w dwóch wersjach. Dodatek dlc wymagał podstawki, czyli New Super Mario Bros. U, pudełkowa edycja - nie.

Wideo - New Super Luigi U

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper