Sonic Lost World

Sonic Lost World

6,6
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
Wii U 6.4
3DS 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.10.2013
Europa:
18.10.2013
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.10.2013
Europa:
18.10.2013

Sonic Lost World - opis gry

Sonic Lost World to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team. Tytuł ukazał się na Wii U i 3DS-ie (za konwersję odpowiadało Dimps), ale różnice między obiema wersjami (poza oczywistym wyjątkiem grafiki) nie były duże. W grze zauważyć da się inspiracje nawiązujące do Super Mario Galaxy.

W Lost World Sonic, podczas pościgu Eggmana, trafia do zawieszonego w przestworzach świata Lost Hex. Tam, w wyniku pewnych wydarzeń, objawia się grupa sześciu szwarccharakterów, którzy chcą wyssać życiodajną energię ze świata na dole. Cel głównego bohatera staje się jasny - musi ich powstrzymać za wszelką cenę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sonic w trakcie rozgrywki zalicza kolejne regiony Lost Hex próbując uratować porwanych przez Eggmana przyjaciół i powstrzymać tzw. zabójczą szóstkę. Poziomy mają tu różny charakter - w niektórych obserwujemy naszego pędzącego podopiecznego dzięki kamerze umieszczonej za jego plecami, w innych z boku jak w scrollowanych platformerach.

Nowością jest możliwość kontrolowania szybkości Sonica. Sami decydujemy kiedy ma on zwolnić lub przyspieszyć, co pozwala pokonać niektóre przeszkody stojące na drodze. Do tego dochodzi podwójny skok, atak z wykorzystaniem naprowadzających się pocisków i kopniak pozwalający pokonać silniejszych przeciwników. Niebieski jeż posiada ponadto umiejętności zwane Wisp przedstawione w Sonic Colours. Mają one różne zastosowanie, przydając się podczas pokonywania poziomów lub przy potyczkach z przeciwnikami. Wisps odpala się przy użyciu różnych funkcji GamePada. Wspomnieć warto również o czerwonych pierścieniach - ich posiadanie daje zdolność przemiany w Super Sonica.

Poszczególne wersje robią użytek z funkcji swoich platform. Na Wii U dostępny jest co-op i rywalizacja dla dwóch graczy, gra korzysta też z Miiverse pozwalając wymieniać się przedmiotami z innymi przez internet. 3DS posiada z kolei multiplayer dla maksymalnie czterech osób oraz pojazdy RC, które możemy modyfikować według własnego widzimisię, a następnie używać ich na Wii U.

Wideo - Sonic Lost World

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper