The Legend of Zelda: Skyward Sword rządziła w lipcu, w USA. PS5 i Nintendo Switch królują

Gry
1644V
The Legend of Zelda: Skyward Sword rządziła w lipcu, w USA. PS5 i Nintendo Switch królują
Kajetan Węsierski | 14.08.2021, 09:30

Grupa analityków NPD udostępniła raport sprzedaży w branży gier z ubiegłego miesiąca w USA. Jest kilka niespodzianek, które warto sprawdzić!

Rankingi sprzedażowy to zawsze ciekawa sprawa, aby poddać je analizie i wyciągnąć konkretne wnioski pod kątem przyszłości oraz obecnego stanu danych rynków. Jak wiemy, w branży gier są one bardzo często wykorzystywane, by badać dane trendy i sprawdzać, jak wygląda sytuacja. To dzięki nim wiemy na przykład, że w Japonii ostatnio rządzi głównie Nintendo.

Tym razem popularna grupa NPD przedstawiła nam wyniki z lipca 2021 roku, w których pod uwagę brane są co miesiąc Stany Zjednoczone. Jest kilka niespodzianek i kilka standardowych wyników. Dla przykładu - najwięcej pieniędzy wygenerowała sprzedaż PlayStation 5, a w liczbie sprzedanych egzemplarzy konsol prowadził (po raz kolejny) Nintendo Switch.

Jeśli chodzi o gry na konkretnych platformach, na PlayStation oraz Xboksach pierwsze miejsce zajmuje Call of Duty: Black Ops - Cold War. Tuż za nim na konsoli Sony plasują się Marvel's Spider-Man: Miles Morales oraz MLB The Show 21, a u Microsoftu są to kolejno Call of Duty: Modern Warfare i Assassin's Creed Valhalla.

Bardzo ciekawie jest przy okazji Nintendo Switch, gdzie na dwóch pierwszych miejscach znalazły się dwa debiuty - The Legend of Zelda: Skyward Sword HD (która jest także najwyżej bez podziału na konsole) oraz Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Ostatnie miejsce podium to Mario Kart 8 Deluxe. Poniżej możecie przyjrzeć się pełnym dziesiątkom:

 

Źródło: https://segmentnext.com/ps5-best-selling-console/

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper