Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart 8 Deluxe

8,5
133 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
28.04.2017
Europa:
28.04.2017
Polska:
28.04.2017
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
28.04.2017
Europa:
28.04.2017
Polska:
28.04.2017

Recenzja redakcji

Mario Kart 8 Deluxe - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Mario Kart 8 Deluxe - recenzja gry
NS
Pokaż kolejne recenzje

Mario Kart 8 Deluxe - opis gry

Mario Kart 8 Deluxe to ulepszona wersja wydanych zręcznościowych wyścigów na Nintendo Wii U. Produkcja została przygotowana wyłącznie z myślą o Nintendo Switch i deweloperzy postanowili zdecydowanie urozmaicić, upiększyć i zbalansować rozgrywkę. Nintendo prezentuje tytuł jako „ostateczną wersję”. 

Rozgrywka

Dalsza część tekstu pod wideo

Formuła serii nie uległa zmianie. W Mario Kart 8 Deluxe do bojów stają różne popularne postacie z uniwersów Nintendo, które ścigają się zasiadając za kierownicami (przeważnie) gokartów i podczas rywalizacji używają rozmaitych dopałek - zarówno tych ofensywnych, jak i wspomagających.

W Mario Kart 8 Deluxe znajdziemy rozwiązania obecne w poprzednich częściach serii, jak motocykle, lotnie, wyścigi pod wodą, dopieszczanie własnych pojazdów, a także zupełnie nowe atrakcje w rodzaju zabaw z grawitacją (a raczej jej brakiem), co umożliwia jeżdżenie po ścianach i sufitach. Nintendo przygotowało łącznie aż 32 tory korzystające ze wspomnianych powyżej patentów.

Tryby

Gra oferuje różne warianty zabawy w trybie wieloosobowym. Oczywiście do wyboru mamy lokalny multiplayer oraz ten sieciowy, dzięki któremu w rywalizacji jest w stanie wziąć udział maksymalnie dwanaście osób z całego świata. Gracze mogą organizować turnieje samemu ustalając zasady oraz rozmawiać ze sobą w przerwie między kolejnymi wyścigami. Na tym funkcje sieciowe jednak się nie kończą. Twórcy udostępnili bowiem jeszcze możliwość ściągania duchów przejazdów najlepszych graczy, a także, to chyba jedna z najważniejszych nowości, opcję udostępniania filmów z gry, które będzie można następnie wrzucić na YouTube.

Nowości w wersji Deluxe

W Mario Kart 8 Deluxe gracze mogą uczestniczyć w lokalnych wyścigach do ośmiu graczy w każdym miejscu. W tytule znalazły się wszystkie wcześniej przygotowane trasy oraz wszystkie wydane dodatki do Mario Kart 8 (poziomy oraz bohaterowie). Autorzy przygotowali również kilku nowych herosów: Inkling Boy i Inkling Girl ze Splatoon, King Boo, Dry Bones oraz Bowser Jr.!. Dodatkowo studio w Mario Kart 8 Deluxe postanowiło odświeżyć tryb pojedynków, który teraz zawiera Balloon Battle i Bob-omb Blasy, z nowymi trasami takimi jak Urchin Underpass i Battle Stadium oraz powracającymi trasami takimi jak (GCN) Luigi's Mansion i (SNES) Battle Course 1. Ciekawą zmianą jest również możliwość noszenia dwóch przedmiotów jednocześnie – wliczając w to nowe: Boo – duszek kradnący przedmioty oraz Feather – piórko pozwalające na wyższe skoki. Gracze mogą również wybrać nową opcję Smart Steering (Inteligentne Sterowanie), które sprawi, że jazda i pozostawanie na torze będzie prostsze dla nowych graczy oraz dzieci.

Wideo - Mario Kart 8 Deluxe

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper