The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

8,1
22 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tantalus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
16.07.2021
Europa:
16.07.2021
Polska:
16.07.2021
Producent:
Tantalus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
16.07.2021
Europa:
16.07.2021
Polska:
16.07.2021

Recenzja redakcji

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – recenzja gry. Nintendo sięgnęło po pewniaka
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – recenzja gry. Nintendo sięgnęło po pewniaka
NS

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - opis gry

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD to gra action-adventure wyprodukowana przez Tantalus i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Był on remasterem gry wydanej pierwotnie na Wii.

Fabuła - The Legend of Zelda: Skyward Sword

Dalsza część tekstu pod wideo

W chronologii The Legend of Zelda, historia przedstawiona w Skyward Sword dzieje się jako pierwsza. Gracz poznaje głównego bohatera gry, młodzieńca imieniem Link, wiele lat po rozbudowanym prologu. Chłopiec urodził się i wychował w podniebnej krainie Skyloft, gdzie wiódł spokojny żywot do momentu, aż zaczęły nawiedzać go sny o dziwnej postaci. Niedługo potem okazuje się, że tajemniczą istotą jest Fi, duch Boskiego Miecza, który stworzyła Hylia, aby poskromić siły zła. Informuje Linka, że ten musi opuścić swój podniebny dom i udać się do opanowanego przez demony Hyrule, gdzie spadła jego przyjaciółka Zelda. Protagonista rusza dziewczynie na ratunek, a po drodze będzie musiał pokonać samego władcę demonów, Ghirahima.

Rozgrywka - The Legend of Zelda: Skyward Sword

Skyward Sword, choć z jednej strony wierne jest tradycji serii, w istocie zasługuje na miano najbardziej rewolucyjnej odsłony cyklu. Eksploracja, walka oraz zbieractwo w dalszym ciągu stanowią fundament rozgrywki, jednak gameplay urozmaica wiele nowych elementów. Zmieniła się przede wszystkim struktura przedstawionego świata - gracz nie błądzi po lokacjach, mając od początku jasno określony cel, a poszczególne części powierzchni ziemi to zamknięte, oddzielone od siebie miejscówki. Zawieszone w chmurach miasteczko Skyloft to z kolei baza wypadowa, gdzie można dokonać niezbędnych zakupów. Karmazynowy Loftwing daje dostęp do pozostałych wysepek, które pełne są barwnych postaci oferujących zarówno minigry, jak i questy poboczne. Dzięki kontrolerom ruchowym sterowanie stało się jeszcze bardziej precyzyjne, a mieczem Linka włada się znacznie wygodniej niż miałoby to miejsce w przypadku zwykłego kontrolera. Kolejną nowością jest regenerujący się pasek staminy, odpowiedzialnego za wytrzymałość bohatera. Gra jest bardzo łaskawa dla mniej doświadczonych graczy, gdyż deweloper zaimplementował między innymi sonar naprowadzający Linka na poszukiwaną rzecz.

Oprawa graficzna Skyward Sword została zainspirowana impresjonistycznymi pracami Camille Pissarro. Świat gry sprawia wrażenie namalowanego ręcznie farbami olejnymi, co potęguje efekt zlewania się obiektów na dalszym pranie. Ścieżka dźwiękowa, jaką stworzył Mahito Yokota, uznawana jest za jedną z najlepszych, jakie ozdabiają gry wideo.

Nowości - The Legend of Zelda: Skyward Sword

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD nie oferuje zupełnie nowej zawartości. Remaster posiada uwspółcześnioną oprawą graficzną, poprawione animacje, a także możliwość grania wyłącznie przy użyciu przycisków, co jest rozwiązaniem zaimplementowanym z myślą o osobach nieprzedających za sterowaniem ruchem. 

Wideo - The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper