Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2021 23:35
Ubisoft Forward
2155V

Ubisoft Forward zostało zakończone. Podsumowujemy i oceniamy imprezę – zbiór materiałów

Ubisoft Forward nie zawiodło? Francuska korporacja właśnie zakończyła swoje wydarzenie. To dobry moment na podsumowanie i ocenienie kolejnej konferencji znanego studia. Weźcie udział w ankiecie i podzielcie się spostrzeżeniami.

Ubisoft Forward – w oczach redakcji PPE.pl

Roger: Gracze chcieliby na każdej konferencji widzieć kilka bomb, ale nie oszukujmy się, tworzenie takich gier zajmuje w dzisiejszych czasach ogrom czasu. Ubisoft pokazał nam co na ten moment mógł pokazać i choć głowy mi nie urwało była to przyzwoita konferencja, dużo prezentacji, mało gadania, ale też nie było specjalnie fajerwerków. Rainbow Six Extraction wygląda bardzo dobrze i podoba mi się klimat, bardzo cieszy mnie Riders Republic, bo w czasach absencji SXX-a nie będzie lepszego substytutu, a dostaniemy tu prawdziwego molocha sportów ekstremalnych. Jestem fanem tego gatunku od lat, a ze Steep spędziłem sporo miłych chwil. Zaskoczyła mnie pozytywnie prezentacja Avatara, kolaborację Mariana z nieco zapomnianymi maskotkami Ubi biorę w ciemno, DLC do Asasyna z oblężeniem Paryża to moje klimaty i tylko prezentacja Far Cry 6 jakaś taka nijaka. 

Ocena: 4/6

Wojtek: Chciałem napisać – bez niespodzianek... Ale? Jest Avatar! Jeszcze nie możemy za wiele powiedzieć na temat tej przygody, ale przynajmniej aktualnie: jestem zaintrygowany. Rainbow Six Extraction wygląda przyjemnie (jestem jednym z tych, który wciąż gra w Siege i dobrze wspominam wydarzenie z potworami), Far Cry 6 intryguje coraz mocniej, a Mario + Rabbids: Sparks of Hope to hit wydarzenia. Pierwsza część to jedna z moich ulubionych gier Ubisoftu i chętnie zagram w kontynuację. Szykuje się naprawdę ciekawa produkcja.

Ocena: 4/6

Igor: Ubisoft tradycyjnie pokazał, że ma w zanadrzu kilka bardzo ciekawych asów, dlatego to właśnie ich konferencja była pierwszą naprawdę dużą w ramach tegorocznego E3/Summer Game Fest. Nowy Mario+Rabbids wygląda fantastycznie, gra z Avatarem wydaje się być pierwszą ciekawą rzeczą z tego uniwersum, a historyczne tournee po świecie Valhalli jest czymś na co nie wiedziałem, że będę czekał. A czekam jak nie wiem co. Świetną informacją jest cross-play w R6 Siege i być może kolejnych grach Ubisoftu. Jako słaby punkt zaliczam prezentację Far Cry 6 i brak Beyond Good and Evil 2 oraz nowego Raymana. 

Ocena: 4/6

Kajetan: Trudno mi ocenić tę prezentację w jakiś konkretny sposób. Z jednej strony nie zabrało tu chyba żadnej głośnej marki, która ma obecnie w swoim posiadaniu Ubisoft, a z drugiej nie było w tym wszystkim jakiegoś „boom”. Nic mnie nie zaskoczyło i chyba też nie było przesadnego zawodu, albowiem nie obiecywałem sobie wiele. Chyba najłatwiej określić to jako konferencja poprawna - tylko i aż dobra. Pozostałe czekać na Avatara i nowego Mario.

Ocena: 4/6

Mateusz: W porównaniu z Summer Game Fest 2021, po Ubisoft Forward oczekiwałem sporo. Wiedzieliśmy już wcześniej o pokazie Far Cry 6, Riders Republic czy Assassin's Creed Valhalla, ale mieliśmy zostać zaskoczeni wszelakimi niespodziankami. Koniec końców dostaliśmy grę o graniu na gitarze i Just Dance'a, co w ogóle mnie nie zainteresowało. Szczerze powiedziawszy, zawiodłem się też na samym trailerze Far Cry 6, bo był on... po prostu mizerny. Liczyłem też na obszerniejszy pokaz DLC Oblężenie Paryża, ale tutaj akurat na plus końcówka materiału, gdzie powiedziano, że historia Eivora i Odyna nie dobiegła końca - to raczej potwierdzenie ostatnich przecieków, jakoby Ubisoft szykował dla nas trzecie, ogromne DLC. Złego słowa nie mogę powiedzieć także o Rainbow Six Extraction, bo po gameplayu widzę, że będzie to dobra odskocznia dla grupki znajomych - coś ala Left 4 Dead od Ubisoftu. No i Avatar - nareszcie coś ruszyło!

Ocena: 3/6

I jak oceniacie Ubisoft Forward? Weźcie udział w ankiecie i podzielcie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pokazu.

Ubisoft Forward – podsumowanie:

Tagi: e3 2021 Ubisoft Ubisoft Forward