Battlefield 2042 a przecieki. Jakie informacje zostały potwierdzone przed czasem?

News
778V
Battlefield 2042 a przecieki. Jakie informacje zostały potwierdzone przed czasem?
Wojciech Gruszczyk | 10.06.2021, 14:45

Battlefield 2042 został w końcu oficjalnie zaprezentowany. O grze jednak słyszymy od kilku miesięcy, więc warto sprawdzić, które szczegóły zostały celnie przedstawione przez informatorów. Okazuje się, że w tym wypadku Tom Henderson nie zawiódł.

DICE wczoraj odsłoniło nową część serii Battlefield i poznaliśmy nawet szereg informacji o produkcji. Jest to dobry moment na sprawdzenie, jakie szczegóły faktycznie wyciekły przed czasem, bo w tym wypadku okazuje się, że informatorzy w wielu miejscach nie zawiedli.

Battlefield 2042 bez kampanii? PRAWDA

W połowie maja pisaliśmy o przecieku, według którego nowy Battlefield nie otrzyma kampanii. Wielu graczy nie potrafiło uwierzyć w taką wiadomość, ale jak się okazuje – DICE faktycznie nie przygotowało standardowej historii.

Battlefield 2042 w niedalekiej przyszłości, starcie USA z Rosją i specjaliści? PRAWDA

W marcu wspominałem na portalu o umiejscowieniu wydarzeń, konflikcie oraz perkach w klasach żołnierzy. W tym czasie błędnie odebrałem te szczegóły jako informacje dotyczące fabuły, a po prostu jeden z informatorów przedstawił zarys konfliktu. Wszystkie konkrety potwierdziło wczoraj DICE.

Battlefield 2042 i klęski żywiołowe na mapach? PRAWDA

Pierwszy zwiastun Battlefield 2042 bardzo dokładnie pokazuje, czym są „momenty”, o których wspominało Electronic Arts. Twórcy zapewnią specjalne wydarzenia na mapach, a jedną z nich jest między innymi tornado. Wcześniej widzieliśmy przeciek, który potwierdził, że możemy także spodziewać się burzy piaskowej.

Battlefield 2042 tylko na next-geny? FAŁSZ

Tom Henderson w kwietniu zasugerował, że Battlefield 2042 może nie trafić na poprzednią generację, ponieważ nie słyszał nic na temat takiego wydania. DICE również nie pomagało, ponieważ deweloperzy zapowiadając pozycję informowali o prawdziwie next-genowym doświadczeniu. Jak się okazuje – tytuł zadebiutuje na stare konsole, ale... Będzie ograniczony. Prawdopodobnie informator kontaktował się z osobami, które otrzymały wyłącznie szczegóły o strzelance na PS5, XSX|S i PC.

Battlefield 2042 i 128 osób na serwerach? PRAWDA

Na samym początku roku Tom Henderson wspominał o wydaniu gry na PS4 i XOne, ale nie miał ostatecznych dowodów. Informator był jednak pewny, że tytuł zaoferuje niespotykaną wcześniej skalę i zapewni rozgrywkę ze 128 graczami na jednej mapie.

Battlefield 2042 to „Battlefield”? FAŁSZ, ale...

Bardzo długo informatorzy związani z marką wspominali, że Battlefield 6 ma nazywać się „Battlefield”. Nasza redakcja nie wykorzystywała tej nazwy i czekaliśmy na ostateczne szczegóły – ta nadeszły jeszcze przed zapowiedzią, ponieważ 2-3 dni temu pojawiły się przecieki, według których DICE zdecydowało się na „Battlefield 2042”. Brzmiało to dobrze, ale w tym wypadku na PPE nie wspominaliśmy o szczegółach. A szkoda.

Battlefield 2042 z darmowymi elementami i Przepustką Sezonową? FAŁSZ(?) i PRAWDA

Insider w lutym wspominał, że niektóre elementy Battlefield 2042 mogą zostać udostępnione za darmo i aktualnie DICE tego nie potwierdziło. Trzeba jednak zaznaczyć, że według Toma Hendersona – bezpłatnym trybem ma być Battle Royale, który przynajmniej aktualnie nie został ujawniony, ale autorzy zasugerowali, że trwają prace nad takim wariantem zabawy. Informator miał jednak rację, że shooter otrzyma Battle Pass.

Battlefield 2042 z niedalekiej przyszłości, USA vs Rosja, 128 graczy itd.? PRAWDA

Pod koniec maja Tom Henderson podsumował informacje o grze i... Miał 100% racji.

 

Źródło: własne

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper