Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 15.05.2021 18:30
battlefield 6
2373V

Battlefield 6 bez kampanii? EA DICE skupia się podobno jedynie na dopracowaniu sieciowych trybów

Tom Henderson zdradził kolejny interesujący szczegół dotyczący Battlefield 6. Strzelanka od EA ma nie posiadać kampanii fabularnej.

Niedawno EA Dice potwierdziło, kiedy gracze oczekujący na Battlefield 6 otrzymają prezentację gry zmierzającej na dwie generacje konsol. Tytuł powinien być dostępny na rynku między październikiem a grudniem bieżącego roku, jednakże - według Toma Hendersona mającego wtyki w Electronic Arts - bez kampanii skierowanej dla pojedynczego gracza.

Insider stwierdził, że firma wydająca Battlefield 6 na rynek ani razu nie wspomniała o wątku fabularnym, który moglibyśmy przejść w pojedynkę. Jest to jednoznaczne z tym, że deweloperzy ze szwedzkiego studia skupiają się przede wszystkim na opracowaniu trybów sieciowych (swego czasu mówiło się nawet o udostępnionym za darmo trybie battle royale), olewając przy tym kampanię.

Będąc już przy BR warto dodać, że Tom Henderson nie jest pewny, w jakiej fazie tworzenia znajduje się popularny tryb. Jak sam stwierdził, już długo o nim nie słyszał, więc nie wiadomo, czy zostanie on wydany wraz z pełną wersją Battlefield 6, czy też pojawi się na rynku w następnym roku jako oddzielna produkcja.

Źródło: https://comicbook.com/gaming/news/battlefield-6-release-campaign-new-report/

Tagi: battlefield 6 bf 6 ea kampania