Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2021 14:02
Battlefield 6
2395V

Battlefield 6 tylko na PS5, XSX|S i PC? Gra może już nie trafić na PS4 i XOne

DICE mogło podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą Battlefield 6. Według najnowszych przecieków – tytuł szwedzkiego studia może nie zadebiutować na poprzedniej generacji. Twórcy mogliby w ten sposób wykorzystać pełną moc PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

W maju powinniśmy zobaczyć pierwszą prezentację Battlefield 6 i od tego wydarzenia DICE oraz Electronic Arts będą nas systematycznie informować o oczekiwanej produkcji. Jeśli wierzyć najnowszym przeciekom – tytuł może nie zadebiutować na PlayStation 4 i Xboksa One.

Informacją podzielił się Tom Henderson, który wspomniał, że „nie usłyszał jeszcze nic konkretnego” na temat wydania Battlefield 6 na PlayStation 4 i Xboksa One. Insider aktualnie otrzymywał szczegóły dotyczące edycji na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S, ale jak wiadomo pozycja może być przenoszona w innym, zewnętrznym zespole. Informator wspomina, że Xbox Game Pass może pomóc w zapełnieniu serwerów.

Jednak jeśli Battlefield 6 faktycznie zadebiutuje tylko na najnowszych konsolach oraz PC, to może faktycznie otrzymamy next-genowe pole bitwy z nową jakością destrukcji oraz warunkami pogodowymi zmieniającymi wydarzenia na ekranie?

Jak wiadomo Battlefield 6 na PlayStation 4 i Xboksach One mógłby znacząco wpłynąć na rozgrywkę, ponieważ DICE musiałoby zadbać, by shooter działał dobrze na każdej platformie.

Trzeba jednak podkreślić, że wydanie sieciowej strzelanki wyłącznie na PlayStation 5, Xboksy Series X|S i PC wydaje się ryzykowne – szczególnie biorąc pod uwagę duże problemy z dostępnością nowych konsol... Choć pod koniec roku sytuacja powinna wyglądać lepiej.

Źródło: https://www.psu.com/news/battlefield-6-reportedly-may-not-launch-for-ps4-and-xbox-one/

Tagi: Battlefield Battlefield 6 DICE electronic arts