Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 09.06.2021 17:10
Battlefield 2042
5096V

Battlefield 2042 oficjalnie! EA pokazuje zjawiskowy zwiastun i podaje szczegóły; ograniczenia dla PS4 i XONE

Electronic Arts nareszcie postanowiło zaprezentować światu Battlefield 2042. Sprawdźcie szczegóły i obejrzyjcie trailer gry.

Po wielu doniesieniach w końcu fani największej serii od Electronic Arts mogli przyjrzeć się Battlefield 2042. Gra została właśnie przed momentem ujawniona, choć warto zaznaczyć, że większość szczegółów wyciekła już przed prezentacją - jeśli jeszcze ich nie widzieliście, odsyłam Was pod ten link. Znajdziecie tutaj informacje o fabule, multiplayerze, jak i wiele screenów przedstawiających świat gry.

Tuż po 17:00 został pokazany trailer, który potwierdza informacje, że w grze znajdziemy wiele gadżetów. Widać na nim chociażby robota wojskowego przystosowanego do walki w zwarciu, a także żołnierzy wyposażonych w linki z hakiem, jak i specjalne stroje umożliwiające szybowanie w powietrzu.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, nie brakuje tutaj walki o śmierć i życie - już w pierwszej części zwiastuna widzimy destrukcję otoczenia powstałą przez siejące spustoszenie tornado niszczące i porywające wszystko na swojej drodze - począwszy od żołnierzy, poprzez samochody, a skończywszy na apartamentowcach.

Prezentacja Battlefield 2042 została zakończona informacją o gameplayu z gry. Zostanie on ukazany dokładnie 13 czerwca bieżącego roku!

Ponadto, na oficjalnej stronie wydawcy udostępniono kolejne szczegóły nt. omawianej wyżej gry. W trakcie rozgrywki nie zabraknie dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych, przykładowo ekstremalnie niebezpiecznych burz (tak, jak na trailerze), które pokrzyżują plany obu stronom konfliktu w walce o zasoby potrzebne do prowadzenia wojny.

Przedstawiono również siedem map, które będą dostępne do naszej dyspozycji przy premierze. Jest to deszczowy Orbital (Gujana), zasypany piaskiem Doha (Katar), rozwinięte Songdo (Korea Południowa), tropikalna wyspa Brani (Singapur), zabłocony Alang (Indie), skuta lodem wyspa Queen Maud (Antarktyda) oraz odcięta od świata wschodnia pustynia (Egpit). Zdjęcia przedstawiające rzeczone tereny znajdziecie pod tym linkiem.

Posiadacze Battlefield 2042 w wersji na PS4 lub XONE będą mogli brać udział w rozgrywkach liczących maksymalnie 64 graczy na polu bitwy. Ograniczenia w mocy poprzedniej generacji nie pozwalają twórcom zapewnić 128 graczy na mapach, tak jak w przypadku PC, PS5 i XSX|S. 

Dajcie znać, czy podobał Wam się udostępniony przez EA zwiastun prezentujący Battlefield 2042.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Battlefield 2042 battlefield 6 DICE ea dice Electronic Arts