Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2021 15:53
GTA 6 logo
2593V

GTA 6 z sieciową kooperacją zamiast klasycznej historii? Rockstar może zaskoczyć fanów

Rockstar oraz Take-Two mogą małymi krokami przygotowywać się do ujawnienia GTA 6. Twórcy mają pracować nad zupełnie nową mechaniką łączenia graczy, która według raportu może zostać wykorzystana nawet w kampanii.

W ostatnich dniach coraz częściej słyszymy o GTA 6, ale najnowszy patent odnaleziony przez Jamesa Jarvisa jest zaskakujący. Take-Two zarejestrowało technologię, która najwidoczniej zostanie wykorzystana przez Rockstar w GTA 6.

Twórcy opracowali system do „synchronicznej, sieciowej kooperacji”, w której co najmniej jedna konsola gracza jest połączona z serwerem. Moglibyśmy sądzić, że technologia ma działać w GTA Online, jednak patent odwołuje się do „żywego świata online” i „realistycznego, wirtualnego świata bez ograniczeń sprzętowych i programowych”, co ma sugerować, że mówimy tutaj o zupełnie nowym produkcie.

Technologia korzysta z chmury, a w samym patencie jako platformy są podane PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Wii U. Nie ma żadnej wzmianki o PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, ale inżynierowie przygotowali rozbudowany cross-play, który właśnie przez Cloud Gaming może łączyć się z różnym sprzętem – platformy nie są istotne.

Według przedstawionych informacji, technologia ma zapewnić płynne przenoszenie NPC-ów w dowolne miejsce, ale co znacznie ważniejsze – w dokumentacji pojawia się wzmianka o rozpoczęciu lub zakończeniu rozgrywki na „różnych wyspach wirtualnego świata”. Potwierdza to plotki, według których GTA 6 może zaprowadzić graczy do trzech miast.

Źródło: Twitter: James_Jarvis

Tagi: grand theft auto grand theft auto 6 Grand Theft Auto VI gta 6 gta VI patent Rockstar Take-Two