CD Projekt może mieć poważne problemy. Szykuje się pozew zbiorowy i zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

News
85505V
CD Projekt może mieć poważne problemy. Szykuje się pozew zbiorowy i zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa
Wojciech Gruszczyk | 19.12.2020, 02:32

To nie koniec fatalnych informacji dla CD Projektu. Jeden z inwestorów bierze sprawy w swoje ręce i szuka sprzymierzeńców do pozwu zbiorowego przeciwko zarządowi firmy.

To był naprawdę trudny dzień dla CD Projektu, którego wartość akcji w najgorszym momencie spadła aż ponad 20%. Problemem firmy odpowiedzialnej za growe przygody Geralta jest oczywiście jakość opowieści z Night City.

Dzisiejsze wydarzenia były także fatalne dla inwestorów, a jedną z takich osób jest adwokat Mikołaj Orzechowski, który na forum Bankier.pl przedstawił wiadomość o pozwie zbiorowym:

„Pozew zbiorowy/ zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa

Szanowni Państwo,

nazywam się Mikołaj Orzechowski, jestem warszawskim adwokatem i jednocześnie inwestorem CDPR. W związku z ostatnimi wydarzeniami - a w szczególności zawieszeniem sprzedaży produktu CYBERPUNK 2077, aktualnie analizujemy wraz z zespołem kancelarii przesłanki do wytoczenia pozwu zbiorowego wraz ze złożeniem zawiadomienia o możliwości popełnieniu przestępstwa z ar.t 286 kk. - wprowadzenie w błąd celem uzyskania korzyści majątkowej. Osoby zainteresowane uczestnictwem w powyższym, zapraszam do kontaktu na mail [email protected] Kontakt jest absolutnie bezpłatny, mój wpis ma na celu zweryfikowanie, czy podejmować się powyższych czynności samemu, czy jest więcej osób w sytuacji podobnej do mnie.”

Adwokat podkreśla, że przygotowuje nawet materiał na temat praw przysługujących inwestorom. Jak podaje Mikołaj Orzechowski ma to pomóc w trudnych sytuacjach, gdy pojawiają się sprzeczne informacje:

„Przygotowujemy także materiał wraz z jednym z portali internetowych, na temat praw, przysługujących inwestorom, w razie tak jaskrawie, niezgodnej ze stanem faktycznym, postawy zarządu - vide informacje o tym, iż gra jest gotowa, przy uwzględnieniu kilkukrotnych opóźnień premiery, a także oświadczeń, w których wspomniany zarząd przyznaje się, iż nie dochował należytej staranności w przedmiocie opracowania gry na platformę PS4. ”

Wydarzenia są kłopotliwe dla inwestorów, którzy widzieli porównania różnych wersji, słyszeli zapewnienia, że tytuł „działa wspaniale na PS4 i XOne”, a w rezultacie na rynku pojawił się niedopracowana i przeładowana bugami pozycja.

Dla redakcji Business Insidera sytuację skomentował Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, który nie ukrywa, że choć inwestorzy byli przygotowani na ryzyko, to ich rozczarowanie jest uzasadnione. Jego zdaniem – takie sprawy nie są łatwe do wygrania przez poszkodowanych:

„Odczucia odnośnie przygotowywanego pozwu mam ambiwalentne. Inwestorzy od 20 lat zgłosili już nam tysiące wniosków o interwencje, a dostałem informację, że u nas jeszcze sygnałów względem CD Projektu od inwestorów nie było”.

„Być może wiedza zarządu w połączeniu z czasem jakim dysponował na dostarczenie finalnej wersji gry, sprawiały, że ten przekaz na tamten czas nie musiał być błędny? Trudno to jednoznacznie przesądzić dysponując ogólnie dostępną wiedzą. Zarząd ostatnio zadeklarował, że udostępni łatki i naprawi produkt i wierzę, że tak się stanie. Niezależnie można oczywiście uznać, że inwestorzy w oparciu o płynący od spółki przekaz mieli prawo oczekiwać dobrego jakościowo produktu na konsolach starszej generacji. Fakt, że stało się inaczej w nierozerwalny sposób wpłynęło na kurs akcji CD Projektu, bo największe spadki nastąpiły w momencie napływu informacji o ocenach graczy konsolowych na metacriticu oraz po decyzji o wycofaniu gry ze sklepu PlayStation”

Zapoznajcie się z najważniejszymi tematami ostatnich dni związanych z Cyberpunkiem 2077:

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/pozew-zbiorowy-przeciw-cd-projekt-sii-informacje-wplynely-na-kurs/3kd3q78

Komentarze (318)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper