Cyberpunk 2077 usunięty z PlayStation Store. Sony i CD Projekt wydali oświadczenie - gracze otrzymują zwroty

Gry
25627V
Cyberpunk 2077 usunięty z PlayStation Store. Sony i CD Projekt wydali oświadczenie - gracze otrzymują zwroty
Iza Łęcka | 18.12.2020, 06:30

Jesteśmy świadkami bezprecedensowego wydarzenia. Sony zadecydowało o pozbyciu się Cyberpunk 2077 z cyfrowego sklepu, przez co produkcji aktualnie nie zakupią gracze korzystający z konsol PlayStation. Japoński producent oddaje także pieniądze wszystkim klientom.

To był naprawdę fatalny tydzień dla CD Projekt RED, który niestety kończy się najgorszym możliwym scenariuszem. Sony jeszcze w niedzielę uwzględniało zwroty niezadowolonym użytkownikom, później byliśmy świadkami przeprosin CD Projektu i zapewnień o możliwej refundacji, by następnie gigant branży zaprzestał uwzględniać próśb. Nikt najpewniej nie spodziewał się sytuacji, której właśnie jesteśmy świadkami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Cyberpunk 2077 został usunięty z PlayStation Store. Sony opracowało specjalną podstronę, na której wydano następujące oświadczenie:

„Cyberpunk 2077 – zwrot pieniędzy
SIE przez cały czas dąży do tego, aby zapewnić klientom wysoki poziom satysfakcji. W związku z tym oferujemy zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy kupili Cyberpunk 2077 w PlayStation Store.  SIE usuwa też grę Cyberpunk 2077 z PlayStation Store aż do odwołania.

Gdy potwierdzimy zakup Cyberpunk 2077 w PlayStation Store, zaczniemy przetwarzanie zwrotu pieniędzy.  Zwróć uwagę, że czas zwrotu może być różny w zależności od metody płatności i instytucji finansowej.”

Wszyscy gracze otrzymają zwrot pieniędzy za przygodę w Night City, a pozycji do odwołania nie będzie można nabyć w cyfrowym sklepie Sony. Jest to bez wątpienia unikatowa sytuacja, która jest wielkim zaskoczeniem dla wszystkich.

Zarząd CD Projektu wydał oświadczenie:

„Czasowe wstrzymanie dostępności gry Cyberpunk 2077 w PlayStation Store

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki. Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.”

Można mieć jedynie nadzieję, że CD Projekt RED wyda w najbliższym czasie nową aktualizację, dzięki której zapadną kolejne decyzje o przywróceniu Cyberpunk 2077 na PSN.

Wiadomość przekazał także główny Twitter Cyberpunka 2077:

Przeczytajcie całą historię refundacji Cyberpunka 2077 z PlayStation Store:

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Cyberpunk 2077.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/12/sony_removes_cyberpunk_2077_from_ps_store_pledges_refunds_for_all_ps_store_purchases https://www.playstation.com/pl-pl/cyberpunk-2077-refunds/

Komentarze (349)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper