Cyberpunk 2077 działa wspaniale na PS4 i XOne wg prezesa CD Projekt. Ostatnie 3 tygodnie były kluczowe

News
9481V
Cyberpunk 2077 działa wspaniale na PS4 i XOne wg prezesa CD Projekt. Ostatnie 3 tygodnie były kluczowe
Bartosz Dawidowski | 28.11.2020, 01:02

Już na początku roku pojawiały się pogłoski, że premiera Cyberpunka 2077 jest opóźniana przez kłopoty z płynnością animacji na PS4 i XOne. Jak zatem tytuł będzie działał na konsolach ostatniej generacji?

Od dawna pojawiają się wątpliwości na temat tego jak Cyberpunk 2077 będzie wyglądać na podstawowych wersjach PS4 i XOne. Adam Kiciński z CD Projekt zapewniał w trakcie wczorajszego spotkania z inwestorami, że tytuł działa bardzo dobrze na PS4. 

"Wczoraj opublikowaliśmy gameplay z PS4 i PS5, więc sami mogliście zobaczyć różnicę w jakości wizualnej. PS5 wygląda wspaniale; PS4 bardzo dobrze. Mieliśmy te 3 ostatnie, dodatkowe tygodnie, w trakcie których osiągnęliśmy wiele. Więc uważamy, że gra działa wspaniale na wszystkich platformach. Oczywiście na tyle, na ile pozwalają możliwości danej platformy" - powiedział prezes CD Projekt.

Adam Kiciński podkreślił też w trakcie konferencji prasowej, że deweloperzy już zaprezentowali gameplay nie tylko z PS5, ale również z PS4 Pro. Rzeczoną rozgrywkę znajdziecie w tym miejscu.

W trakcie spotkania z inwestorami pojawiło się również stwierdzenie, że Cyberpunk 2077 działa na standardowych modelach konsol zaskakująco dobrze, biorąc pod uwagę wielkie rozmiary świata.

Miejmy nadzieję, że faktycznie Cyberpunk 2077 będzie wyglądać świetnie i działać płynnie również na podstawowych modelach PS4 i XOne. W końcu przez bardzo długi czas CD Projekt podkreślał, że tworzy swojego nowego RPG-a właśnie z myślą o tych sprzętach, a nie dla next-genowych platform.

Pogłoski o tym, że CDP RED ma problemy z optymalizacją Cyberpunk 2077 na PS4 i XOne pojawiały się już na początku roku.

Źródło: https://seekingalpha.com/article/4391610-cd-projekt-s-otglf-ceo-adam-kicinski-on-q3-2020-results-earnings-call-transcript https://wccftech.com/cyberpunk-2077-ps4-xo-performance-surprisingly-good/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych