Iza Łęcka Iza Łęcka 24.09.2020 08:10
Fortnite na iPhone aktualizacja
1035V

Apple może usunąć Fortnite z iPhone'ów graczy. Epic Games ostrzega przed aktualizacją iOS

Epic Games przestrzega graczy przed aktualizowaniem smartfonów Apple. Najnowsze pliki mogą sprawić, że utracony zostanie dostęp do Fortnite. Potwierdzono nietypowy problem - sprawdźcie szczegóły.

Walka Apple z Epic Games trwa, skutkiem czego już wkrótce możemy być świadkami bardzo niecodziennej sytuacji. Deweloperzy odpowiedzialni za najpopularniejszy Battle Royale ostrzegają przed aktualizacją iOS do najnowszej wersji.

Jak podaje zespół odpowiedzialny za grę, pobranie iOS 14 na smartfon może spowodować zniknięcie Fortnite'a z urządzenia. Oczywiście Apple nie może wykonać wskazanych działań bez odpowiedniej zgody, ale zainstalowanie nowych plików wydaje się idealną okazją do zmian – gdy użytkownik iPhone'a pobiera aktualizację , ale nie ma wystarczająco dużo miejsca na telefonie, pojawi się komunikat o zgodzie na „tymczasowe usunięcie niektórych aplikacji”. Wielu użytkowników decyduje się na ów krok, by później ponownie pobrać usuniętą aplikację czy grę.

Problemem jest jednak fakt, że Fortnite'a brakuje już w sklepie Apple, więc właściciele iPhone'ów nie mogą przywrócić na swój sprzęt usuniętej aplikacji. Według udostępnionych informacji, Apple automatycznie usuwa z urządzeń pozycję Battle Royale, chcąc wpłynąć na Epic Games.

Jeśli więc posiadacie na swoich iPhone'ach Fortnite i lubicie grać w produkcję Epic Games – przed pobraniem iOS 14 zadbajcie o wystarczającą dużo wolnej pamięci, by mogło dojść do bezproblemowego zainstalowania aktualizacji na urządzeniu.

Przypomnijmy, że tuż po pierwszym spotkaniu przedstawicieli Apple i Epic Games na sali sądowej, gigant technologiczny zablokował możliwość aktualizowania Fortnite na iPhonach.

Źródło: https://www.polygon.com/fortnite/2020/9/23/21452592/fortnite-ios-14-iphone-delete-game-epic-apple

Tagi: apple epic games Fortnite Gearbox Software iOS 14 iphone