Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.08.2020 17:56
Fortnite bez aktualizacji na iPhone
741V

Fortnite bez aktualizacji na iPhone'ach. Apple blokuje rozwój gry

Epic Games właśnie potwierdziło fatalną wiadomość dla wszystkich graczy Fortnite na urządzeniach mobilnych Apple. Korporacja odpowiedzialna za iPhony i iPady postanowiła całkowicie zablokować możliwość aktualizacji gry. Fani nie otrzymają nowej zawartości.

Walka Epic Games z Apple trwa w najlepsze. W tym tygodniu informowaliśmy o pierwszej sprawie sądowej, ale najwidoczniej korporacja odpowiedzialna za iPhony nie zamierza czekać na kolejne wyroki. Fortnite na iOS zostanie całkowicie zablokowany:

Czy pojawią się jakieś problemy z kontem, jeśli nadal będę grać w wersję Fortnite 13.40 na moim urządzeniu z iOS, a także używać kolejnych wersji na innych urządzeniach?

Jeśli pobrałeś już aplikację Fortnite za pośrednictwem App Store, nie powinieneś mieć problemów z kontynuowaniem gry w wersję 13.40 w Sezonie 3 Rozdziału 2 niezależnie od tego, czy grasz tylko na urządzeniach mobilnych, czy też w najnowszą wersję Fortnite na innych urządzeniach.

Kiedy pojawi się Sezon 4 Rozdziału 2, gracze korzystający z Fortnite będą nadal mogli grać w wersję 13.40 gry, ale nie będą mogli uzyskać dostępu do nowych treści ani nowego karnetu bojowego. Zakupione elementy kosmetyczne będą nadal dostępne na wszystkich platformach.

Teraz Apple nie tylko uniemożliwia zainstalowanie Fortnite na nowych urządzeniach, ale nawet sprawia, że gracze nie będą mogli sprawdzać najnowszych treści. W rezultacie nie otrzymają nowości, nie kupią kolejnych skórek i nie pobiegają po odświeżonej mapie.

Trzeba przyznać, że jest to niezwykle interesująca sytuacja, ponieważ Apple faktycznie nie zamierza odpuścić i chce uniemożliwić rozwój Fortnite. Epic Games musi coś zrobić, ponieważ w tej sytuacji korporacja nie będzie mogła oferować nowości milionom graczy, którzy cieszą się produkcją na urządzeniach od Apple.

Warto przypomnieć, że Microsoft wspiera Epic Games w walce z Apple, ale jak widać starania giganta z Redmond nie są zbyt owocne.

Źródło: Informacja prasowa Epic Games

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software