Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.09.2020 13:15
Fortnite
2183V

Fortnite z kolejnymi kłopotami na iOS. Apple obecnie jest na wygranej pozycji

Fortnite może wrócić na App Store dopiero za rok. Spór pomiędzy Epic Games a Apple wciąż trwa. 

Od niespełna miesiąca trwa spór na linii Epic Games - Apple. Tim Sweeney naruszył wytyczne amerykańskiego giganta, więc firma postanowiła usunąć ze swojego sklepu popularną battle royalową produkcję Fortnite, uniemożliwiając mobilnym graczom pobranie tytułu, jak i jego aktualizowanie. Ruch ten spowodował, że Epic Games zaczęło ponosić ogromne straty, o czym mówili przedstawiciele rzeczonej firmy.

Według najnowszych doniesień, Apple powiedziało, że nie dopuści Fortnite'a do swojego mobilnego sklepu przez co najmniej rok:

Apple wykonuje swoje prawo, według własnego uznania, do wypowiedzenia statusu zarejestrowanego dewelopera Apple zgodnie z Umową Dewelopera Apple i rozwiązuje Umowę Dewelopera oraz Umowę ADP zgodnie z ich warunkami.

Pragniemy przypomnieć Ci o Twoich zobowiązaniach w odniesieniu do wszelkiego oprogramowania oraz innych informacji poufnych, które otrzymałeś od Apple jako deweloper i w ramach Umowy ADP.

Użytkownik musi niezwłocznie zaprzestać korzystania z takich materiałów i zniszczyć je oraz spełnić wszystkie pozostałe obowiązki związane z wypowiedzeniem Umowy ADP określone w Paragrafie 11.3 Umowy ADP i Paragrafie 10 Umowy Deweloperskiej Apple. Należy pamiętać, że między innymi, o których mowa w umowach, obowiązki użytkownika określone w Sekcji 7.1 Załącznika 2 do Umowy ADP pozostają w mocy po rozwiązaniu Umowy ADP.

Na koniec, prosimy zauważyć, że odmówimy ponownego ubiegania się przez Klienta o uczestnictwo w Programie Deweloperskim Apple przez co najmniej rok, biorąc pod uwagę charakter jego działań.

Nie brzmi to zbyt dobrze dla Tima Sweeneya. Jeśli Fortnite nie ukaże się na telefonach oznaczonych nadgryzionym jabłkiem, to zespół może tak naprawdę zapomnieć o jakichkolwiek przychodach z tejże platformy. Epic Games już kiedyś wspominało, iż gracze z iOS to jedna trzecia fanów popularnego battle royale'a. 

Teraz pozostaje jedynie czekać na decyzję sądu w wyżej wspomnianej sprawie. Jeśli uchyli się on do zgłoszenia deweloperów Fortnite'a, to bardzo możliwe, że Apple będzie zmuszone przywrócić grę do App Store. W innym przypadku - firma poniesie ogromne straty.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/75129/fortnite-could-be-banned-from-ios-until-2021/index.html

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software