Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.06.2020 00:41
PS5 The Future of Gaming
7673V

PS5 The Future of Gaming. Jak oceniacie pokaz gier z PS5? Zapraszamy do udziału w ankiecie

Sony właśnie zakończyło PS5 The Future of Gaming, podczas którego zobaczyliśmy gry zmierzające na PlayStation 5. Jak oceniacie event? Czy japoński producent zapewnił odpowiednią jakość wydarzenia? Zapraszamy do udziału w ankiecie i czekamy na Wasze opinie.

PS5 The Future of Gaming. Jak oceniacie pokaz gier z PS5?

Roger: Szkoda gadać, szkoda strzępić ryja, napiszę krótko - Sony wygrane. Jestem prostym człowiekiem - widzę masę gier singleplayerowych, które kocham i jestem kupiony. Nie będę tu wymieniał wszystkich tytułów od deweloperów third i first party, ale Sony zaorało w tym momencie konkurencję exclusive’ami, a przecież swoje gry przygotowują na pewno takie studia jak Santa Monica (God of War 2) czy Naughty Dog. Wygląd PlayStation 5 jest bardzo sexy - podoba mi się. Jakaś odmiana od tych wszystkich kanciastych kształtów. Sony przespało pierwsze pół roku, ale teraz przywaliło z wielu dział. Ja nie mam pytań. Pozostaje kwestia ceny i daty premiery, bo tego również oczekiwałem od tego pokazu. Ale pewnie Japończycy nie chcą jeszcze wyłożyć na stół wszystkich kart i poczekają na ruch Microsoftu. To będzie piękna końcówka roku! 

Ocena: 6/6

Wojtek: Bardzo długo czekaliśmy na ten dzień, ale Sony nie zawiodło. Firma pokazała kilka swoich wyjątkowych IP (Gran Turismo 7, Ratchet & Clank Rift Apart, Spider-Man Miles Morales, Sackboy: A Big Adventure, Demon's Souls, Horizon Forbidden West), a całość doprawiona została przez mocne gry third-party (Project Athia, Godfall, GhostWire: Tokyo, Hitman 3, Resident Evil 8, Pragmata). To była intensywna jazda bez trzymanki, której ukoronowaniem była prezentacja wyglądu PlayStation 5. Czy konsola mi się podoba? Chętnie postawię ją obok Xboksa Series X i... To będą dwa światy. Sony faktycznie zmierza w bardzo futurystycznym kierunku, ale szczerze? To może się udać.... A to, że w nowego Spider-Mana zagram na premierę?

Ocena: 666/6!

Igor: Przez całą tę ostatnią szopkę związaną z odkładaniem pokazów i plotkami o tym, że PS5 zobaczymy już za tydzień... co tydzień... już mi się odechciało czekania na ten pokaz. Ale no kuuuuuuurde... Sony pozamiatało... Nowy Ratchet skradł me serce od razu, remake Demon's Souls także, Spider-Mana biorę na premierę, a Project Athia może okazać się naprawdę kawałkiem kozackiej produkcji. W końcu Gran Turismo wraca na dobre tory, dostaniemy nowe Destruction Derby, fajne platformówki w postaci Astro i Sackboya no i oczywiście naprawdę cudnie wyglądające GTA V. Nie no, żartowałem, to akurat najsłabszy punkt programu. Cieszy za to obecność licznych gier niezależnych i tytułów third party. 

Ocena 6/6

Iza:  Przyznam szczerze, że co do eventu Sony nie miałam żadnych oczekiwań – japoński gigant jednak nie zawiódł! Przez nieco ponad godzinę seriami na tacy otrzymywaliśmy same mięcho – Ratchet&Clank, Hitman 3, nowy Horizon, przygoda Abe'a, Spider-Man z Moralesem, klimatyczny Resident Evil 8 oraz wymagające Demon's Souls – czy można chcieć czegoś więcej? Informatorzy podsycali zainteresowanie pokazem Future of Gaming mówiąc, że nadciąga wiele dobrego i ja pod tym podpisuję się obiema rękami! A na deser, niczym wisienka na next- genowym torcie prezentacja wyglądu konsoli. Panie i Panowie, o tym evencie będzie mówiło się jeszcze długo i w wielu superlatywach! PS5 prezentuje się zgrabnie i elegancko, design sprzętu został dopracowany w najmniejszym calu. Cóż mogę powiedzieć – z jeszcze większym entuzjazmem czekam na końcówkę roku. Sony bezapelacyjnie łapie ode mnie...

Ocena: 6/6!

Podsumowanie informacji z PS5 The Future of Gaming:

 1. GTA 5 na PS5 i Xboksa Series X! Gra otrzyma wiele ulepszeń
 2. Gran Turismo 7 oficjalnie! Seria wjeżdża z piskiem opon na PlayStation 5
 3. Ratchet & Clank Rift Apart na PS5! Produkcja wygląda cudownie
 4. Spider-Man Miles Morales zapowiedziany na PS5!
 5. Project Athia to pierwszy Exclusive PS5 od Square Enix!
 6. Returnal to nowa gra Housemarque. Tylko na PS5
 7. Sackboy: A Big Adventure wkracza na PlayStation 5 i jest platformówką 3D!
 8. Oddworld: Soulstorm na PS5! Oddworld Inhabitants w końcu pokazało grę
 9. Godfall na pokazie PS5! Dynamiczny gameplay prezentuje starcia z różnymi przeciwnikami
 10. GhostWire: Tokyo na pierwszej rozgrywce z PlayStation 5
 11. Destruction Allstars zapodziewane na PS5
 12. Solar Ash, nowa gra twórcy Hyper Light Drifter, trafi na PlayStation 5
 13. Hitman 3 na PS5! Gra zadebiutuje w styczniu 2021 roku 
 14. PS5 DualSense na zwiastunie. Sony pokazało kontroler dla PlayStation 5
 15. Demon's Souls na PS5! Zwiastun wygląda wybornie 
 16. Little Devil Inside - przygodówka RPG - zmierza na PS5
 17. NBA 2K21 zadebiutuje na PlayStation 5! Zobaczymy nową jakość realizmu
 18. Resident Evil 8 na pokazie Sony! Horror trafi na PS5 
 19. Horizon Forbidden West na PS5! Aloy wyrusza na nową misję 
 20. Deathloop to nowy ekscytujący shooter od Arkane Studios
 21. Pragmata od Capcomu zapowiedziane na PS5 - serce zabiło szybciej!
 22. PS5 z oficjalnym sloganem: „Play Has No Limits”. Zwiastun podsumowuje imprezę
 23. PS5 zaprezentowane. Sony zapowiedziało 2 wersje konsoli!
 24. Astro's Playroom. Nowa maskotka Sony trafia na PlayStation 5 jako platformówka 3D
 25. Bugsnax, Stray, Kena i Goodbye Volcano - smakowite indyki na pokazie PlayStation 5

Tagi: PlayStation 5 pokaz ps5 PS5 PS5 The Future of Gaming