Roger Żochowski Roger Żochowski 12.06.2020 00:18
Gran Turismo 7 oficjalnie! Seria wjeżdża z piskiem opon na PlayStation 5
4246V

Gran Turismo 7 oficjalnie! Seria wjeżdża z piskiem opon na PlayStation 5

Kazunori Yamauchi, ojciec serii Gran Turismo, tuż przed PS5 The Future of Gaming opublikował wymowny Tweet, który oznaczał jedno - nowa odsłona serii nadjeżdża na PS5!

Wydane w 2017 roku Gran Turismo Sport było początkowo produktem niekompletnym nastawionym przede wszystkim na esportowe doznania. Graczom oczekującym na singleplayerową zabawę i klasyczną karierę nie do końca się to spodobało i dopiero kolejne aktualizacje dodające masę contentu pokroju trybów gry, tras, aut czy warunków atmosferycznych sprawiły, że w końcu dostaliśmy nową odsłonę słynnej wyścigowej serii z krwi i kości. 

Gran Turismo 7 na PS5

Sport jednak pod względem zawartości i tak ustępowało edycjom z pełnym numerkiem. W GT6 aut było ponad 1200, w GT5 ponad 1000, w Sport z kolei - nieco ponad 300. W szóstce więcej było też tras, choć nie zapominajmy, że stworzenie kolejnych modeli aut na PS4 było jednak bardziej czasochłonne niż w przypadku PS3. Ostatecznie Gran Turismo Sport nie można odmówić sukcesu, bo gra sprzedała się w ponad 8 milionach egzemplarzy. Teraz czas na kolejny rozdział tej historii. 

Wygląda na to, że dostaniemy Gran Turismo jakie kochamy - z garażem, opcja kupna aut, bogatym tuningiem i karierą. Nie podano jednak daty premiery. 

Tagi: Gran Turismo 7 Polyphony Digital