Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2020 17:34
Monstrum
1409V

Monstrum już podbija konsole. Gracze będą uciekać przed potworem

Od dzisiaj na trzech kolejnych platformach możecie zagrać w Monstrum. Survival horror w losowo generowanym świecie zebrał mnóstwo pochwał na PC, a teraz najwyższy czas, by kolejni gracze zapoznali się z przerażającą bestią.

O Monstrum pierwszy raz pisaliśmy w 2018 roku. Wtedy to deweloperzy zapowiedzieli, że zamierzają przerzucić historię na konsolę, ale prace nad stworzeniem nowej edycji trwały długo, ponieważ autorzy chcieli mieć pewność, że zadbają o odpowiednią jakość rozgrywki.

Dzisiaj Monstrum jest już dostępny na PlayStation 4, Xboksach One oraz Nintendo Switchach, więc z tej okazji deweloperzy zorganizowali live-stream, podczas którego prezentowano rozgrywkę. Dodatkowo gracze mogą zapoznać się z materiałem wyjaśniającym założenia pozycji.

W Monstrum gracze utkną na opuszczonym transportowcu i ich zadaniem będzie wydostanie się z tego gigantycznego miejsca. Łatwiej jednak napisać te słowa niż wykonać misję, ponieważ w tym miejscu grasuje tytułowa bestia, która chce zgładzić głównego bohatera. Autorzy zdecydowali się na połączenie proceduralnie generowanych korytarzy z nieodwracalną śmiercią i oba elementy mają zachęcać do stałej rozgrywki.

W temacie przerażających historii na pewno warto zapoznać się z The Medium. Polacy szykują kawał ciekawej przygody, która trafi już na nową generację.

Źródło: Informacja prasowa: Galaktus

Tagi: gameplay Junkfish Limited Monstrum premiera Team Junkfish