Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.04.2020 18:05
CD Projekt Logo
1637V

CD Projekt największą spółką na polskiej giełdzie!

CD Projekt radzi sobie z kryzysem i firma odpowiedzialna za growe przygody Wiedźmina pierwszy raz w historii wskoczyła na pierwsze miejsce na warszawskiej giełdzie. Jest to wyjątkowy wynik, ale warto zwrócić uwagę na trudne warunki, w których aktualnie znajduje się cały świat.

CD Projekt od dawna świetnie radzi sobie na giełdzie, ale teraz firma potwierdziła swoją bardzo dobrą dyspozycję, ponieważ spółka potrafi poradzić sobie ze światowym kryzysem wywołanym pandemią. Teraz możemy potwierdzić, że to właśnie CD Projekt jest największą spółką na GPW.

CD Projekt jest dzisiaj wyceniony na 27,24 mld zł, a na drugim miejscu znajduje się PKO BP z 27,08 mld zł. Należy oczywiście na pewno zwrócić uwagę na bardzo trudne warunki, przez które nieliczne spółki potrafią osiągać pozytywne rezultaty. Branża gier dobrze radzi sobie w sytuacji pandemii i zaprezentowany wynik jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że CD Projekt RED kończy prace nad Cyberpunkiem 2077 w domowych warunkach – wszyscy deweloperzy w zaledwie weekend zostali przeniesieni na Home Office, by następnie móc finalizować prace nad wyczekiwanym tytułem.

CD Projekt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, ponieważ firma powinna właśnie szykować się do kolejnych pokazów Cyberpunka 2077 – wirus sprawił, że deweloperzy nie mogą pokazywać gry na medialnych wydarzeniach, więc wszystkie materiały będą pewnie publikowane w Sieci. Sporo zależy od opinii branży oraz fanów, ale jeśli twórcy nie zawiodą, to producent może jeszcze poprawić swój wynik na GPW.

To dobry moment na przypomnienie dwóch tekstów Rogera: koronawirus to szansa dla gier - nasza branża radzi sobie z pandemią doskonale oraz koronawirus zabije kina? Portale streamingowe również mają duży problem.

CD Projekt Lider GPW

Sprawdźcie kolejne informacje związane z CD Projekt RED:

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/cd-projekt-najwieksza-spolka-na-warszawskiej-gieldzie,akcje,260370

Tagi: CD Projekt giełda papierów wartościowych gpw