Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2020 03:25
PS5 PS5
11265V

„PS5 jest tak naprawdę lepszym sprzętem” od Xbox Series X? Deweloperzy są rozczarowani pokazem Sony

Nie tylko gracze wyrażają niezadowolenie pokazem PS5. Jason Schreier postanowił wypowiedzieć się na temat konsol nowej generacji i dziennikarz Kotaku mówi wprost – wielu deweloperów jest rozczarowanych prezentacją Sony, ponieważ firma nie ujawniła prawdziwych możliwości PlayStation 5. Nie brakuje głosów, że to właśnie sprzęt japońskiej korporacji jest lepszy.

Microsoft i Sony przedstawiły szczegóły nowej generacji. Znamy konkretne specyfikacje Xboksa Series X oraz PS5, więc nie brakuje różnorodnych opinii dotyczących urządzeń. Wcześniej w sprawie teraflopów wypowiedział się Matt Phillips, ale swoje zdanie na temat next-genów przedstawił także Jason Schreier z Kotaku.

PS5 vs. Xbox Series X – która platforma będzie mocniejsza?

Nowa generacja zapowiada się naprawdę interesująco, ponieważ teraz oba sprzęty będą wystarczająco mocne, by deweloperzy już od startu nie musieli sięgać po liczne sztuczki, dzięki którym gry na PS5 i Xboksa Series X zaprezentują oczekiwaną jakość.

Sony jednak nie odrobiło zadania domowego, ponieważ pierwszy pokaz PS5 był przeładowany suchą wiedzą, która nie pokazała najważniejszych atutów konsoli. W tej sprawie wypowiedział się Jason Schreier – dziennikarz Kotaku otrzymuje wiadomości od rozczarowanych deweloperów. Twórcy nie potrafią zrozumieć, dlaczego Sony nie przedstawiło PS5 w odpowiedni sposób.

„Więc, to co słyszę od ludzi, którzy faktycznie pracują z konsolami nowej generacji, to fakt, że Xbox Series X nie jest znacząco potężniejszy od PS5, pomimo tej liczby teraflopów. Teraflopy mogą być pod pewnym względem użyteczną miarą porównawczą, ale ostatecznie jest to teoretycznie maksymalna prędkość.”

Schreier podkreślił, że różnica w mocy nie jest wielka, a dziennikarz otrzymuje informacje, które są zaskakujące, ponieważ szczegóły różnią się od aktualnego przekazu Sony.

„Dostaję od programistów sms-y i wiadomości, to wielka szkoda, PS5 jest doskonały pod każdym innym względem, ale oni nie mogą teraz tego wytłumaczyć w wiadomościach, albo nie mogą o tym mówić. Słyszałem od co najmniej trzech różnych osób od momentu prezentacji Cerny'ego, że PS5 jest tak naprawdę lepszym urządzeniem na wiele różnych sposobów, pomimo tego, co widzimy w specyfikacji.”

Według dziennikarza Kotaku, choć Xbox Series X jest mocniejszy, to jednak PS5 nadrabia innymi funkcjami, które aktualnie nie zostały odpowiednio zaprezentowane. Redaktor otrzymuje wiele pozytywnych wiadomości od deweloperów, którzy jednak aktualnie nie mogą się wypowiadać – jak wiadomo każda osoba pracująca nad PS5 podpisała embargo.

Zachęcam do zapoznania się z opinią Rogera na temat wydarzenia Sony: Świat reaguje na prezentację PS5 - Sony przegrało bitwę, ale wojna dopiero się zaczyna

Na naszym serwisie sprawdzicie także:

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/03/ps5_superior_to_xbox_series_x_in_a_lot_of_ways_but_devs_seem_disappointed_by_sonys_communication

Tagi: Jason Schreier kotaku Microsoft ps5 sony xbox series x