Iza Łęcka Iza Łęcka 20.03.2020 13:31
PS5 wykorzysta płyty z PS4
1661V

PS5 wykorzysta płyty z PS4. Rainbow Six: Siege przeciera szlaki Wstecznej Kompatybilności

Rainbow Six: Siege otrzyma pełną Wsteczną Kompatybilność na PS5 i Xbox Series X. Gracze będą mieć możliwość wykorzystywania płyt z PS4 i Xboksa One, by zapoznać się ze strzelanką Ubisoftu.

Ubisoft już wcześniej potwierdził, że Rainbow Six: Siege będzie dostępny na dwóch generacjach, jednak dopiero teraz francuska korporacja wytłumaczyła działanie Wstecznej Kompatybilności. Producenci konsol pozwolą graczom na wykorzystywanie płyt z PS4 i Xboksa One.

W przypadku Xboksa Series X nie jest to nic nadzwyczajnego – Microsoft wcześniej zapewnił tę funkcję w Xboksie One, a teraz zamierza ją wyłącznie rozbudować o nową generację, wykorzystując tym samym moc next-genowej konsoli.

PS5 wykorzysta płyty z PS4

O nieco innej sytuacji możemy mówić w przypadku Sony. Gracze na PS5 otrzymają od początku dostęp do zaledwie „100 najpopularniejszych produkcji” i dopiero po premierze firma będzie powiększać katalog tytułów. W pierwszej setce na pewno pojawi się Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – Ubisoft potwierdził już, że gra będzie działać na PlayStation 5, a Sony pozwoli na wykorzystywanie płyt z PS4.

„Tłumacząc, gracze posiadający PS5 mogą grać z graczami PS4, a gracze z Xboksa Series X mogą grać z graczami z Xboksa One. Gra będzie działać we Wstecznej Kompatybilności, co oznacza, że możesz wziąć płytę z Rainbow Six Siege na PS4 i umieścić ją w swoim PS5 lub zabrać nośnik z Xboksa One i umieścić go w swoim Xboksie Series X.”

Wiadomość potwierdził dyrektor kreatywny Rainbow Six: Siege, Leroy Athanassoff, który zaznaczył, że gra otrzyma międzygeneracyjny matchmaking. Ubisoft nie chce niszczyć doświadczenia graczom i wpływać na ich zespoły – dzięki rozgrywce pomiędzy generacjami będziemy mogli kontynuować zabawę ze znajomymi, którzy będą w posiadaniu starszego bądź nowszego sprzętu.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.vg247.com/2020/03/20/rainbow-six-siege-ps5-xbox-series-x-support/

Tagi: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Ubisoft Ubisoft Montreal