Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2020 14:34
Xbox Polska reaguje na prezentację PS5
2911V

Xbox Polska reaguje na prezentację PS5 i wita PlayStation Polska na „imprezie”

Lokalne oddziały Xboksa i PlayStation przez całą generację dbają o dobre relacje. Od czasu do czasu widzimy mały „przytyki” z obu stron, ale są też pozytywne momenty. Taki mogliście zobaczyć dzisiaj, gdy pracownicy Microsoftu powitali przedstawicieli Sony na imprezie.

Microsoft od ubiegłego roku oficjalnie prezentuje Xboksa Series X. Phil Spencer pojawił się na The Game Awards, później otrzymaliśmy konkretną wiadomość na witrynie amerykańskiej korporacji, a następnie poznaliśmy ostateczną specyfikację oraz nawet zerknęliśmy na pierwsze fragmenty gier.

Sony musiało zareagować i wczoraj byliśmy świadkami pasjonującego wydarzenia, podczas którego Mark Cerny ujawnił szczegóły dotyczące PS5. Jeszcze nie zobaczyliśmy konsoli, nie widzieliśmy oficjalnie kontrolera, ale mimo to Xbox Polska postanowiło powitać PlayStation Polska na „imprezie:

Xbox wita PlayStation

Jest to kolejny miły gest pomiędzy firmami, który pokazuje, że konsolowa wojna nie zawsze jest przeładowana przytykami oraz wiadomościami przeładowanymi uszczypliwościami. Firmy od czasu do czasu sięgają po dobre słowo.

W kolejnych tygodniach powinniśmy spojrzeć na nowe informacje dotyczące obu sprzętów. Sony oczywiście ma więcej do ujawnienia, ale pewnie Microsoft również zadba o kilka ciekawych prezentacji, podczas których poznamy między innymi startowe gry, ostateczną datę premiery oraz cenę.

Na naszym serwisie sprawdzicie także:

Tagi: playstation 5 playstation plus ps5 xbox polska xbox series x xsx