Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.03.2020 11:57
Doom Eternal
1183V

Doom Eternal przez moment dystrybuowany bez Denuvo. Bethesda znów ułatwiła życie piratom

Każdemu zdarzają się czasem pomyłki, ale w przypadku Bethesdy mówimy tu o wyjątkowo kosztownych wpadkach. Okazuje się bowiem, że firma sama znacząco ułatwia życie piratom.

Okazuje się, że przy okazji premiery Doom Eternal Bethesda popełniła poważny błąd. Firma opublikowała poprzez Betheada Launcher oprócz pliku .EXE zabezpieczonego systemem DRM Denuvo również kopię tego pliku w oddzielnym folderze, zmodyfikowaną tylko w ten sposób, że .EXE nie posiada zabezpieczenia Denuvo.

To oczywiście poważna pomyłka Bethesdy - niefrasobliwość firmy sprawiła, że piraci nie muszą nawet tworzyć cracka, by odpalić kopie Doom Eternal. Część osób, które już zakupiły Doom Eternal traktuje ten błąd Bethesdy jako miły upominek - od dawna wiadomo bowiem, że gry z działającym systemem Denuvo działają z trochę gorszą wydajnością (temat podejmowaliśmy w szczegółach w tym miejscu). Wielu wydawców decyduje się po kilku miesiącach od premiery na usunięcie tego systemu DRM.

Bethesda już poprawiła swoją pomyłkę, aktualizując rzeczony zestaw plików. Warto jednak zaznaczyć, że to kolejny taki błąd firmy, która wykonała podobne działanie w momencie premiery Rage 2. W Cyfrowym wydaniu gry w wersji z Bethesda Launchera można było znaleźć kopię pliku .EXE bez zabezpieczeń DRM.

Biorąc w nawias wpadki Bethesdy, z pewnością warto skusić się na zakup Doom Eternal. Choćby z tego powodu, by wspierać tak dobre produkcje i ich deweloperów. Doom Eternal zgarnia niesamowicie wysokie oceny w recenzjach - wpadło już nawet sporo werdyktów 10/10!

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.vg247.com/2020/03/20/doom-eternal-denuvo-free-exe/

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software