Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2020 18:03
The Last of Us Gra Dekady
3571V

PlayStation podsumowuje dekadę. The Last of Us zwycięża, Wiedźmin 3 na wysokim miejscu

The Last of Us zostało wybrane Grą Dekady społeczności PlayStation. Fani PS4 i PS3 przez kilka tygodni brali udział w głosowaniu i wybrali najlepsze produkcje ostatnich lat. Na liście znalazł się Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Sony jeszcze przed ubiegłorocznymi świętami zaprosiło graczy do wybrania Gry Dekady Społeczności PlayStation. Firma wybrała wiele świetnych produkcji z PS4 i PS3, a następnie zadaniem fanów marki było wybranie najlepszego tytułu ostatnich 10 lat.

Grą Dekady graczy okazało się The Last of Us! Tytuł zebrał najwięcej głosów od entuzjastów PlayStation 4 i PlayStation 3. Nie jest to w zasadzie duże zaskoczenie, ponieważ trzeba przyznać, że Naughty Dog zaoferowało przygodę, która potrafiła wpłynąć na nasze spojrzenie na świat.

Na bardzo wysokim, trzecim miejscu uplasował się Wiedźmin 3: Dziki Gon – jak wiadomo CD Projekt RED stworzył kolosa, który zgarnął największą liczbę nagród Game of the Year w historii, ale wśród fanów marki PlayStation zajął najniższe miejsce na podium.

Lista jest przeładowana kapitalnymi grami, które potwierdzają jedno – w ostatnich 10 latach mogliśmy poznać kapitalne historie, uczestniczyliśmy w wyjątkowych przygodach i niejednokrotnie cieszyliśmy się oglądając zjawiskowe widoki.

Gry Dekady PlayStation (PS4/PS3)

 1. The Last of Us (platynowe trofeum) 
 2. God of War (złote trofeum)
 3. Wiedźmin 3: Dziki Gon (srebrne trofeum)
 4. Grand Theft Auto V (brązowe trofeum)
 5. Red Dead Redemption 2
 6. The Elder Scrolls V: Skyrim
 7. Horizon Zero Dawn
 8. Bloodborne
 9. Uncharted 4: A Thief’s End
 10. Marvel’s Spider-Man
 11. Persona 5
 12. Dark Souls
 13. Call of Duty: Black Ops II
 14. NieR: Automata
 15. Death Stranding
 16. Red Dead Redemption
 17. Mass Effect 2
 18. Fortnite
 19. Batman: Arkham City
 20. Resident Evil 2

A teraz najlepsze przed nami? 2020 rok rozpoczyna się od mocnego trzęsienia ekskluzywnych tytułów, a jednocześnie na rynku pojawi się nowa generacja. To będzie bardzo dobre 12 miesięcy, podczas których zagramy w wiele fantastycznych pozycji.

Warto na zakończenie przypomnieć, że to drugi tytuł Gry Dekady dla The Last of Us.

Warto sprawdzić:

Źródło: Sony

Tagi: gry dekady Naughty Dog PlayStation ps3 PS4 SCE Sony The Last of Us