Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2020 03:30
PS5 PlayStation 5
12932V

PS5 z pokazem na PlayStation Meeting? Cena, data premiery, gry i funkcje w przeciekach

Sony ma zaprezentować PS5 na PlayStation Meeting. Seria plotek dotyczących wydarzenia trafiła do Sieci i choć nadal brakuje nam oficjalnych konkretów – warto się z nimi zapoznać. Japończycy mają przygotowywać kilka ważnych ogłoszeń.

Pierwszy raz o pokazie PS5 na PlayStation Meeting usłyszeliśmy w ubiegłym roku. Sony miało zaprosić na wydarzenie kilka znanych firm – między innymi Ubisoft oraz Electronic Arts mają prezentować next-genowe tytuły. Do Sieci wyciekła teraz seria plotek dotyczących imprezy.

PS5 na PlayStation Meeting?

PS5 zostanie podobno ujawnione na PlayStation Meeting – impreza odbędzie się 5 lutego 2020 roku w nowojorskim Sony Hall. Na wydarzeniu pojawią się media z całego świata i dziennikarze zobaczą konsolę, kontroler, menu, specyfikację, a po konferencji część redakcji otrzyma możliwość sprawdzenia w ruchu pierwszych demonstracyjnych produkcji z PlayStation 5.

Sony ma promować konsolę sloganem „IT'S TIME TO PLAY”, a podczas wystąpienia usłyszymy ważne informacje takie jak: „brak ekranów wczytywania”, „szybkie pobieranie”, „modularne instalowanie gier, pobieraj kiedy chcesz”, „pobieraj grę lub streamuj”. Korporacja ma chcieć pokazać, że urządzenie działa podobnie jak Stadia i ma promować mocno PlayStation Now. Na niektórych regionach pojawi się PS5 z PS Now w zestawie (trzymiesięczna subskrypcja).

Inżynierowie podobno nie zrezygnowali z Remote Play i PS5 ma wspierać rozgrywkę na telefonach, tabletach, laptopach czy też PC (pewnie przez PS Now). Gracze mają „grać w każdym miejscu” - tak długo jak mogą korzystać z Wi-Fi lub połączenia komórkowego.

Na wydarzeniu ma zostać także zaprezentowana nowa aplikacja PlayStation, która otrzyma odświeżony design nawiązujący do PS5.

PS5 logo

PS5 z ceną, datą premiery, grami i Wsteczną Kompatybilnością?

Sony nie zapomina o Wstecznej Kompatybilności i jednym z tematów PlayStation Meeting będzie rozgrywka we wszystkie gry z PS4 – konsola bez problemu włączy tytuły, które mamy łatwo przerzucić z PS4 na PS5. Gracze wczytają także stany zapisu z aktualnej generacji na nowym sprzęcie, a także skorzystamy z kontrolera DualShock 4, PlayStation VR i innych akcesoriów na next-genie. Korporacja ma szykować „Ultimate PlayStation Console”, czyli PS5 włączy także gry z PS3, PS2, PSP i PlayStation, ale szczegółowe informacje dotyczące tej opcji zostaną ujawnione w późniejszym terminie – prawdopodobnie na E3.

PS5 ma zadebiutować w październiku w cenie 449 euro (około 1900 zł) – bez wersji „Pro” – i z mocą na poziomie 10TF. Zamówienia przedpremierowe ruszą w dniu imprezy.

Na PlayStation Meeting nie zabraknie gier: Gran Turismo 7, MLB The Show 21, Demon's Souls Remastered, Godfall oraz Legendz (nowe IP od SIE Santa Monica Studio) to część produkcji startowych. Sony ma także prezentować nowy Horizon Zero Dawn, Spider-Man 2, kolejnego Crasha Bandicoota, sci-fi IP od Naughty Dog nowe marki od SIE Japan oraz SIE London Studio, a także Final Fantasy 16 i kolejną część serii Resident Evil – jednak w tym wypadku będą to głównie teasery.

[Aktualizacja #1]

W związku o liczne pytania, przedstawiam dokładne źródło wiadomości. Tak jak podkreśliłem na samym początku: jest to seria plotek. 

Na naszym serwisie przeczytacie także w temacie PS5:

Źródło: Twitter

Tagi: cena ps5 data premiery ps5 PlayStation 5 ps5