Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2020 03:33
CES 2020 Sony TV
10814V

Sony stworzyło telewizory specjalnie dla PS5 i Xbox Series X. Sprzęt ma wykorzystać wszystkie atuty next-genów

Na targach CES 2020 obok niespodziewanego loga PS5 poznaliśmy także zestaw telewizorów Sony. Firma ujawniła serię sprzętu, która została przygotowana z myślą o PlayStation 5 i Xbox Series X. Odbiorniki zostały stworzone specjalnie dla konsol nowej generacji.

Targi CES 2020 nie przyniosły nam wielkich zapowiedzi związanych z konsolami nowej generacji, jednak podczas wydarzenia nie brakowało ciekawych urządzeń, które interesowały graczy z całego świata. Sony ujawniło zestaw telewizorów – 8K, 4K, OLED i LCD.

Redakcja Techradar miała okazję pojawić się na pokazie nowych telewizorów Sony i podczas prezentacji dziennikarze usłyszeli o pewnej ciekawostce – nowy zestaw odbiorników został stworzony specjalnie z myślą o „konsolach nowej generacji”.

Inżynierowie Sony zadbali o to, by urządzenia wykorzystały HDR w rozdzielczości 8K, rozdzielczość 4K przy 120 klatkach na sekundę i dopracowano „szybki czas reakcji przez wejście HDMI” (sprzęt wykorzystuje najnowszy standard HDMI 2.1), by zmaksymalizować wydajność PS5 i Xbox Series X.

Branża gier osiąga coraz lepsze wyniki, Sony notuje fantastyczne rezultaty dzięki działowi PlayStation, więc nikogo nie powinno dziwić, że Japończycy skupiają się na grach. Jest to oczywiście dobra wiadomość dla wszystkich graczy, ponieważ niezależnie od posiadanego sprzętu (PS5 / Xbox Series X) możecie liczyć na pełne wykorzystanie mocy konsol.

Na naszym serwisie przeczytacie także w temacie PS5:

Źródło: https://www.techradar.com/uk/news/sonys-2020-tv-range-is-ready-for-ps5

Tagi: ces 2020 playstation 5 ps5 Sony TV Xbox Series X