Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2020 19:42
PS5 pad
12416V

Pad PS5 w szczegółach. Sprzęt zbiera pochwały i działa z PS4

PS5 jest w rękach pierwszych deweloperów, więc od czasu do czasu otrzymujemy pozytywne informacje dotyczące samego urządzenia lub wykorzystanych technologii. Tym razem jednak otrzymaliśmy ciekawe szczegóły dotyczące kontrolera do PlayStation 5. DualShock 5 ma działać z PS4.

Temat pada do PS5 został podjęty przez Sony już w pierwszej zapowiedzi konsoli, ale nadal czekamy na ostateczny projekt urządzenia. Japoński producent potwierdził także, że kontrolery zostały wysłane do deweloperów, którzy mogą teraz sprawdzać jego funkcje i implementować nowości do przyszłych gier.

Tidux – informator zaznajomiony z zespołami Sony, który często dzieli się informacjami dotyczącymi konsol PlayStation – miał już okazję sprawdzić urządzenie i zainteresowany podsumował swoje wrażenia.

Pad do PS5 z dobrymi zmianami

Pad do PS5 charakteryzuje się lepszą żywotnością baterii, nie posiada ekranu OLED oraz paska z podświetleniem. Inżynierowie Sony zamiast tego zadbali o wbudowany mikrofon (do PlayStation SI), a sam sprzęt korzysta ze złącza USB-C, ale firma nie postawiła na dodatkowe przyciski umieszczone na plecach – możemy podejrzewać, że producent pozwoli na korzystanie z DualShock 4 Back Button Attachment, który trafi na rynek w tym roku.

DualShock 5 jest w pełni kompatybilny z PS4 (tak samo jak DualShock 4 z PS5), a zwiększenie obwodu gripów oferuje „dużą zmianę” i zdaniem Tiduxa kontroler oferuje teraz lepsze doświadczenie (jak kontroler premium). „Niesamowite” są haptyczne wibracje, a dopracowane triggery (adaptacyjne) działają wspaniale. Z innych zmian można wspomnieć o ulepszonym panelu dotykowym, który jest teraz bardziej precyzyjny.

PS5 to kiedy prezentacja?

PS5 nie zostało pokazane podczas CES 2020, ale konsola oraz kontroler mają zostać ujawnione na wciąż tajnym i niestety niepotwierdzonym wydarzeniu, które zostało zaplanowane na przyszły miesiąc. Nadal nie mamy jednak potwierdzenia, że wydarzenie naprawdę się odbędzie.

ps5 kontroler

Na naszym serwisie możecie sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Źródło: Tidux

Tagi: kontroler pad pad ps5 PlayStation 5 PS5 Sony