Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2020 16:37
PS5
3034V

PS5 z pierwszym rekordem. Logo najpopularniejszą grafiką na Instagramie

Sony nie śpieszy się z ujawnieniem PS5. Świat szaleje po pokazaniu samego loga, które choć nie jest odkrywcze, to stało się wyjątkowo popularne. Japońska korporacja na kilka miesięcy przed wydaniem konsoli ustanowiła pierwszy rekord.

Jim Ryan podczas prezentacji na CES 2020 pokazał zaledwie logo PS5, jednak trudno tak naprawdę powiedzieć, co wydarzyłoby się, gdyby Sony faktycznie pokazało na tej imprezie konsolę. Choć grafika jest wyśmiewana przez graczy, to jednocześnie ustanowiła nowy rekord Instagrama.

Według najnowszych danych, logo PS5 pokazane na Instagramie zebrało w niespełna 48 godzin prawie 5 mln „serduszek” 136 tysięcy komentarzy, co jest jednocześnie nowym rekordem w branży gier. Wcześniej dużym zainteresowaniem cieszył się crossover Fortnite z „Avengers: Endgame” (2,7 mln).

Gracze mogą wyśmiewać pokaz Sony, jednak cały świat dyskutuje o tej nie typowej prezentacji i dzięki temu grafika cieszy się ogromną popularnością – znacznie większą od prezentacji Xboksa Series X, która zebrała około miliona polubień na Instagramie (w 48 godzin, teraz 1,8 mln).

Analiza obejmuje 20 najbardziej popularnych gier oraz firm z branży – bez postów wideo oraz materiałów sponsorowanych (w tym influencerów). Warto zaznaczyć, że PlayStation posiada 22 mln fanów na Instagramie – to ponad dwa razy więcej od Xboksa (9,9 mln) i prawie cztery razy więcej od Nintendo (6 mln).

Dla wielu są to „tylko lajki”, jednak nie możemy zapomnieć, że właśnie w taki sposób największe marki reklamują teraz swój sprzęt, a dobry zasięg jest niezwykle cenny.

Macie konto na Instagramie? Obserwujcie PPE.pl! ;)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Welcome to 2020. #PS5

Post udostępniony przez PlayStation (@playstation)

Na naszym serwisie możecie sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-logo-breaks-instagram-image-likes-record/

Tagi: logo PlayStation 5 ps5 sony