Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2020 02:20
PS5 logo
13170V

PS5 na CES 2020. Sony potwierdziło logo oraz funkcje

Sony podgrzewało atmosferę dotyczącą PS5 przed prezentacją na CES 2020 i faktycznie Jim Ryan pojawił się na wydarzeniu. Zamiast prezentacji konsoli, kontrolera lub nowych gier, otrzymaliśmy logo oraz potwierdzenie wcześniej zapowiedzianych funkcji.

Jim Ryan pojawił się na CES 2020, jednak nie na taką prezentację liczyliśmy. Sony zaprezentowało nowe logo PS5, które jest równie odkrywcze jak sama nazwa „PlayStation 5”. Firma zmieniła „4” na „5” i zapowiedziała – kolejne informacje dotyczące PS5 zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Na wydarzeniu pokazano także funkcje PS5, które w zasadzie zostały pokazane kilka miesięcy wcześniej – PlayStation 5 skorzysta z dźwięku 3D Audio, haptycznych wibracji oraz adaptacyjnych triggerów w kontrolerze, ultra-szybkiego SSD, ray tracingu wbudowanego w podzespoły i Ultra HD Blu-ray.

Zdecydowanie zabrakło tutaj choćby skromnych, nowych informacji dotyczących oczekiwanego przez wszystkich next-gena. Zamiast tego szef Sony Interactive Entertainment podsumował szczegóły, które zostały opublikowane przez korporację na przestrzeni ostatniego roku – firma zdradziła te informacje podczas wywiadów z między innymi redakcją Wired.

Gracze dostrzegają jeszcze jedną rzecz – wśród funkcji nie pojawia się informacja dotycząca Wstecznej Kompatybilności. Choć Sony informowało o wsparciu gier z PS4, to wciąż nie otrzymaliśmy szczegółów dotyczących innych generacji...

PS5 Funkcje

Na pokazie zobaczyliśmy kilka ładnych materiałów wideo:

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Tagi: playstation 5 playstation 5 logo ps5 ps5 logo sony